[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

سرقت از سالخوردگان مقابل دستگاه عابر بانك، روزنامه شیراز نوین

فرمانده انتظامی استان گفت: فردی كه به بهانه كمك كردن به افراد سالخورده برای انجام عملیات بانكی، آنها را فریب و پس از سرقت كارت عابربانك اقدام به خالی كردن حساب بانكی آنها می‌كرد، با 21فقره سرقت در شیراز دستگیر شد.
سردار احمدعلی گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان كرد: در پی وقوع چند فقره سرقت عابربانك از افراد سالخورده در جلوی عابربانك، موضوع به صورت ویژه در دستور كار مأموران انتظامی شهرستان شیراز قرار گرفت.
وی افزود: مأموران در اظهارات اولیه از مالباختگان مطلع شدند فردی به بهانه كمك كردن در انجام عملیات بانكی و پس از جلب اعتماد آنها، در یك لحظه كارت عابربانك آن‌ها را سرقت و اقدام به خالی كردن حساب بانكی آنها می‌كرده است.
سردار گودرزی تصریح كرد: مأموران كلانتری «11زند» شهرستان شیراز پس از تحقیقات فنی و تخصصی و گشت‌زنی‌های هدف‌مند، موفق شدند سارق كه در حین سرقت از یك فرد سالخورده بود را شناسایی و در یك عملیات ضربتی وی را دستگیر كنند.
فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینكه در بازرسی از متهم تعدادی كارت‌های عابربانك متعلق به سایر افراد از وی كشف شد، عنوان داشت: متهم در بازجویی فنی و تخصصی به 21فقره سرقت عابر بانك اقرار كرد.
این مقام انتظامی با تأكید بر اینكه سارق برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد، به شهروندان توصیه كرد: در زمان مراجعه به دستگاه خودپرداز مراقب اطراف خود باشید و اعتماد بی‌مورد به افراد غریبه برای انجام عملیات‌های بانكی، زمینه اصلی وقوع بسیاری از جرائم مرتبط با سرقت و كلاهبرداری را ایجاد می كند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی