[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۱
  • دوره جدید

عبور از تابستان با مصرف بهینه، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای فارس با تأکید بر اینکه ظرفیت تولید برق در تابستان امسال جوابگوی نیاز مصرفی استان فارس نیست گفت: در شرایط کنونی مصرف بهینه و صرفه‌جویی بیشتر برای عبور از تابستان پیش رو اجتناب‌ناپذیر و ضروری است.
مهندس عبدالعزیز کریمی‌ یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا برضرورت فرهنگ‌سازی و مصرف بهینه برق تأکید کرد و افزود: موضوع مدیریت مصرف، مهمترین اولویت صنعت برق در سال جاری است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان فارس اضافه کرد: صنعت برق به‌عنوان صنعت زیربنایی کشور نقش بسیار مهمی ‌در توسعه اقتصادی، فرهنگی و رفاهی جامعه به عهده دارد بر همین اساس میزان تولید و نحوه دسترسی و چگونگی توزیع و مصرف انرژی برق بسیار مهم است.
وی با اشاره به خشکسالی موجود و با استناد به آمارتولید برق و افزایش نزدیک به 9درصدی مصرف این انرژی حیاتی در ساعات پیک سال گذشته گفت: مفهوم این افزایش این است که در این وضعیت هرسال می‌بایست به همین میزان به ظرفیت تولید و سایر تجهیزات برق‌رسانی اضافه شود و این کار غیر ممکن است.
کریمی‌ گفت: مردم باید در ایام تابستان با اصلاح روند مصرف برق از بروز خاموشی‌های ناخواسته جلوگیری کنند، چراکه ظرفیت عملی تولید برق کشور از ابعاد گوناگون، جوابگوی نیاز مصرفی پیش‌بینی‌شده در روزهای پیک تابستان نیست. 
وی به اهمیت انرژی الکتریکی و صنعت برق اشاره کرد و افزود: برق نیاز اساسی مردم است و وفقه در خدمات‌رسانی آن حتی برای لحظه‌ای کوتاه غیر قابل تصور است. امروزه یکی از شاخصه‌های توسعه‌یافتگی، توانمندی در صنعت برق است. 
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای فارس افزود: برای جبران این موضوع و رفع خاموشی، از مشترکان تقاضا داریم مصرف‌های غیر ضروری خود را به ساعات اولیه صبح و یا ساعت‌های پایانی شب منتقل کنند تا در مدیریت مصرف برق ما را یاری کنند و با تأمین برق پایدار و مطمئن، موجبات رضایت و افزایش رفاه مردم را فراهم آوریم و هم شاهد کاهش 20تا 30درصدی هزینه‌های پرداختی خود باشند.
کریمی ‌اظهارداشت: در شرایط کنونی اگر مدیریت مصرف برق صورت نگیرد در روزهای آتی تأمین برق با مشکل روبرو خواهد شد و با توجه به سراسری بودن شبکه برق این کمبود در تمام کشور توزیع خواهد شد.
این مقام مسئول استفاده درست و مصرف بهینه برق توسط مشترکان را مهم و ارزشمند خواند و اثرات مؤثر آن را علاوه‌بر کاهش خاموشی‌ها، توجه به محیط زیست، عدم اتلاف سرمایه و حفظ منابع ملی دانست. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی