[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۹
  • دوره جدید

۲۵هزار گردشگر در اقلید، روزنامه شیراز نوین

بیش از ۲۵هزار گردشگر از جشنواره سنتی «تش و پاتیل» سده شهرستان اقلید بازدید کردند. جشنواره «تش و پاتیل» با رویکرد گردشگری و زنده نگه‌داشتن سنت‌ها، آداب و رسوم قدیمی، به مدت سه روز از جمعه 25خردادماه  سال جاری تا روز یکشنبه 27خردادماه در قدمگاه امام رضا (ع)سده شهرستان اقلید برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی ‌اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس به نقل از محمدرضا قلندری، مسئول اداره میراث فرهنگی شهرستان اقلید، جشنواره ۳روزه گردشگری شهرستان با عنوان تش و پاتیل و با استقبال بیش از25هزار گردشگر از استان‌های مختلف از جمله فارس، خوزستان، کهکیلویه و بویراحمد،  چهارمحال بختیاری،   اصفهان، تهران، یزد، بوشهر، بندرعباس، کرمان و... برگزار شد.
وی اظهار داشت: برگزاری این جشنواره با مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد و همکاری و حضور صنعتگران، بانوان، جوانان و عموم مردم این شهرستان صورت گرفت.
قلندری افزود: جشنواره«تش و پاتیل» فرصتی مناسب و مؤثر برای معرفی مشاغل خانگی، صندوق‌های خرد کارآفرینی و صنایع دستی مردم این شهرستان به ویژه بانوان بود.
مسئول میراث فرهنگی شهرستان اقلید خاطرنشان کرد: پخت غذاها و آش‌های محلی و سنتی، برپایی بیش‌از 45غرفه عرضه صنایع دستی و محصولات منطقه‌ای، معرفی آداب و رسوم کهن منطقه، اجرای موسیقی سنتی و محلی، برگزاری مسابقات محلی‌نمایشی و هنرهای اسب‌سواری و... ازجمله برنامه‌های اجرایی این جشنواره بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی