[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۲
  • دوره جدید

فعالیت سیستم ایمنی بدن در زمانی که خواب هستیم، روزنامه شیراز نوین

خواب و استراحت اساسی‌ترین نیاز بدن است، همچنین سیستم ایمنی ما عضوی است که هنگام خواب فعالیت‌های مهم را انجام می‌دهد که مستلزم خواب بودن ما است.
به گزارش نمناک، وقتی که می‌خوابید؛ بدن وارد دوره‌‌ای از ترمیم و بازسازی می‌شود که برای سلامت ضروری است‌. در واقع هنگام خواب اتفاقاتی رخ می‌دهد که عملکرد سیستم ایمنی را بهبود می‌بخشد. احتمالاً شما هم تجربه کرده‌اید هنگامی‌که کم می‌خوابید، در بدن‌تان احساس ضعف دارید و حس می‌کنید که عملکرد بدنتان مثلِ همیشه نیست. حال در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک به شما توضیح خواهیم داد هنگامی‌که خواب هستید، چه اتفاقی برای بدن و سیستم ایمنی‌تان می‌افتد.
حرکت سلول‌های سیستم ایمنی برای سلامت
خواب یک فرایند پیچیده است. شاید شما در طول خواب آرام به نظر برسید؛ اما سیستم ایمنی اصلاً آرام نیست و سلول های آن مدام در حال حرکت برای تأمین سلامتی بدن هستند.
کمک به ایجاد خاطره
خواب به مغز کمک می‌کند تا خاطره‌ها را شکل بدهد. این اتفاق در مورد سیستم ایمنی هم رخ خواهد داد؛ یعنی هورمون‌ها یک واکنش زنجیره‌‌ای از اتفاقات را در حافظه سیستم ایمنی ایجاد می‌کنند که باعث چند برابر شدن سطح سلامت بدن می‌گردد.
افزایش تأثیرگذاری سلول‌های ایمنی
زمانی که به اندازه کافی استراحت داشته باشید؛ یعنی سیستم ایمنی در بالاترین حد تأثیرگذاری فعالیت می‌کند. خواب خوب شبانه هم باعث می‌شود که سیستم ایمنی بهترین عملکرد را از خودش نشان دهد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی