[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

اعتیاد به ۱۴‌ساله‌ها رسید ، روزنامه شیراز نوین

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه نگاه فرهنگی‌ محور برنامه‌های سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر خواهد بود، گفت: ویژه‌برنامه‌های این روز از یکم تیرماه آغاز و تا پنجم تیرماه ادامه خواهد داشت.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، محمدرضا ابراهیمی‌ گفت: این برنامه‌ها علاوه‌بر شیراز در ۲۹شهرستان استان فارس، به ویژه در مناطق حاشیه و محلات پرآسیب نیز اجرایی خواهد شد.
  ابراهیمی ‌با بیان اینکه علاوه بر صیانت از بهبودیافتگان و درمان آنها مهم‌ترین کار، فعالیت پیشگیرانه و کاهش تقاضا است، تأکید کرد: ضربه زدن به شبکه‌های اقتصادی قاچاقچیان سرلوحه کار امسال است؛ چراکه به دلیل حجم تحویل، گردش مالی در حوزه مواد مخدر با خرید و فروش نفت برابری می‌کند و باید به این اقتصاد ضربه وارد کرد.
ابراهیمی ‌در ادامه برپایی نمایشگاه‌های پیشگیری از اعتیاد در اماکن عمومی، مترو، فرودگاه، پایانه‌‌ها و... اجرای طرح هر شهروند یک منجی با همکاری رسانه‌ها را از دیگر برنامه‌هایی برشمرد که در هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر در فارس اجرایی خواهد شد.
ابراهیمی‌ در بخش دیگری از سخنان خود به اقتصاد مواد مخدر در جهان اشاره و با بیان اینکه سالانه رقمی‌ معادل سه هزار میلیارد دلار گردش مالی حاصل از این پدیده برآورد شده است، گفت: بیش از ۵۳هزار نفر بر اثر سوء مواد مخدر از ابتدای انقلاب تاکنون جان خود را در ایران از دست داده‌اند.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس همچنین میانگین سن اعتیاد را 14سال اعلام و اضافه کرد: براساس بند 3 ماده 80 قانون برنامه ششم توسعه، شهرداری و بهزیستی مکلف به نگهداری معتادان پرخطر هستند، حال آنکه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر از زمان ساخت مرکز ماده 16 بیش از 9 میلیارد تومان را تنها صرف نگهداری معتادان کرده است.
ابراهیمی ‌به وضعیت اعتیاد در برخی از نقاط آسیب‌خیز شیراز از جمله محله سنگ سیاه اشاره و عنوان کرد: این منطقه نسبت به سال 90 به وضعیت مطلوب‌تری رسیده و قابل مقایسه با اواخر سال 89 نیست.
به گفته دبیر شواری هماهنگبی مبارزه با مواد مخدر فارس تریاک، هروئین، شیشه و گل به‌ترتیب در صدر استعمال و استفاده معتادان در استان فارس قرار دارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی