[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۰
  • دوره جدید

ترفندهای ساده و راحت برای سلامتی بدن ، روزنامه شیراز نوین

لازمه شادی و بی نقص بودن زندگی داشتن سلامتی است ،پس برای حفظ سلامتی می‌توان ترفندهای مفیدی را انجام داد که علاوه بر سرحال‌تر شدن سلامتی را افزایش دهید.
به گزارش نمناک، اگر به دنبال این هستید که استرس‌‌های زندگی را پشت سر بگذارید، تا یک زندگی بدون نقص داشته باشید‌؛ بهتر است که اول از همه به سلامتی خود فکر کنید. در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک راهکارهای بسیار مفیدی را ارائه می‌دهیم که خیلی از شما از آن خبر ندارید؛ اما می‌تواند ترفندی برای سلامتی‌‌تان باشد، پس با ما همراه باشید.
استفاده از دانه چیا برای رفع یبوست
دانه چیا جزو داروهای سنتی است که برای بهبود یبوست و به کار افتادن روده از آن استفاده می‌کنند. دارای فیبر نامحلول است که باعث نرم شدن مدفوع شده و خارج شدن آن را آسان‌تر می‌کند. کافی است که دو قاشق غذاخوری دانه چیا را داخل یک لیوان آب بریزید و آن را خوب هم بزنید و چند دقیقه صبر کنید و بعد میل کنید‌.
ماساژ روده بزرگ برای گوارش راحت‌تر
ماساژی را انجام دهید که باعث بهبود وضعیت گوارشی‌تان خواهد شد. به آرامی ‌دراز بکشید و ماساژ را از زیر دنده از راست به چپ شروع کنید و کم کم به سمت پایین شکم و سمت چپ بروید؛ سپس با یک حرکت به سمت داخل و مرکزِ پایینِ شکم‌تان به ماساژ پایان دهید و این کار را سه تا پنج بار تکرار نمایید.
راهکاری برای سریع و راحت‌تر خوابیدن
اگر شب‌ها نخوابید، نمی‌توانید در طول روز احساس سلامت و شادابی داشته باشید. برای اینکه سریع‌تر بخوابید، باید آرام دراز بکشید، بدن خود را ریلکس کنید و روی تنفس‌تان تمرکز داشته باشید تا در عرض دو دقیقه خوابتان ببرد. انجام این کار باعث آرام شدن صورت و عضلات‌تان می‌شود. دم و بازدم درست و اصولی باعث می‌شود تا قفسه سینه، ساق پا و ران آرام باشد؛ از طرفی چه بهتر که یک صحنه آرامش بخش را هم در ذهنتان تصور کنید.
تغییر سریع روحیه
عصبانیت یک واکنش طبیعی است که در شرایط مختلف ایجاد می‌گردد. زمانی که عصبی هستید، باید بدانید که چگونه خودتان را کنترل کنید. راهکارهای زیادی برای مدیریت خشم وجود دارد؛ اما یکی از آسان‌ترین راه‌ها این است که صدای خود را کنترل کنید و آرام صحبت کنید. خواهید دید که به طور اتوماتیک آرامش بیشتری پیدا می‌کنید و از عصبانیت شما جلوگیری خواهد شد.
حذف کردن شکر و شیرین کننده داخل قهوه
قهوه یکی از محبوب‌ترین نوشیدنی‌ها در جهان است. اگر شما هم عاشق کافئین هستید؛ اما نمی‌توانید تلخی قهوه را تحمل کنید، بهتر است که نمک را جایگزین شکر کنید. کافی است مقدار کمی‌ نمک داخل قهوه‌تان بریزید تا با طعم اعجاب انگیز آن مواجه شوید و تلخی آن را کم کنید، بدون این که از شکر مضر استفاده کرده باشید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی