[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

اسکوچیچ : اگر مانده بودم،‌ایران صعود می‌کرد، روزنامه شیراز نوین

مهر/ سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ‌ایران با بیان ‌اینکه در تیم کی‌روش بازیکنان «وفادار» بیشتر از «بهترین» بازیکنان بازی کرده‌اند، مدعی شد او می‌توانست با ‌ایران از مرحله گروهی جام جهانی صعود کند.
انتخابات فدراسیون فوتبال و انتخاب مهدی تاج به عنوان رئیس جدید ‌این فدراسیون در حالی برگزار شد که تیم ملی ‌ایران با دراگان اسکوچیچ به مسابقات جام جهانی صعود کرده بود. تاج در اولین اقدام، اسکوچیچ را در حالی که کمتر از سه ماه تا جام جهانی فرصت باقی مانده بود، برکنار کرد و کارلوس کی روش را که دو ناکامی‌ با تیم‌های کلمبیا و مصر تجربه کرده بود، به نیمکت ‌ایران بازگرداند.
اسکوچیچ در ۱۸ بازی با‌ ایران صاحب ۱۵ برد، یک تساوی و دو باخت شده بود و آمار قابل قبولی داشت. شاید به همین خاطر باشد که تماشای بازی‌های ‌ایران از پشت تلویزیون، هنوز برای اسکوچیچ قابل هضم نیست و در روزهای اخیر در برنامه‌های مختلف، همچنان بابت نحوه برکناری‌اش در برنامه‌های مختلف گلایه کرده است؛ به‌خصوص ‌اینکه ‌ایران در جام جهانی مقابل انگلیس و آمریکا شکست خورد و تنها برابر ولز پیروز شد.
اسکوچیچ بعد از باخت ‌ایران مقابل آمریکا و حذف تیم سابقش از جام جهانی، همچنان منتقد فدراسیون و تیم تحت هدایت کی روش بوده و اخیراً هم از سن بالای تیم ملی به عنوان یکی از دلایل ناکامی ‌یاد کرده است.
وی در تازه‌ترین گفت‌وگوی خود کی روش را متهم کرد که به «بازیکنان وفادار» بیشتر از «بهترین بازیکنان» در جام جهانی بازی داده است. او همچنین مدعی شد که تیم ملی ‌ایران با او می‌توانست از مرحله گروهی صعود کند.
اسکوچیچ ابتدا درباره حضورش در برنامه‌های مختلف در طول مسابقات جام جهانی گفت: کمی‌خسته کننده است، حدود چهل بازی را در مدت زمان بسیار کوتاهی دیده‌ام.
وی درباره‌ اینکه آیا مسابقه‌ای بوده که نسبت به آن احساس خاصی داشته باشد؟ به تیم ملی ‌ایران اشاره کرد و افزود: سخت است قبول کنم که بعد از سه سال هدایت آن تیم و صعود به جام جهانی، در جام جهانی نباشم. در ‌ایران می‌گویند من آن‌ها را به جام جهانی بردم و الان می‌گویند ‌ایرانِ کی روش. تماشای ‌این موقعیت برایم سخت بود.
سرمربی سابق تیم ملی‌ ایران به ترکیب‌ این تیم در جام جهانی هم پرداخت و تأکید کرد: بازیکنان وفادار، بیشتر از بهترین بازیکنان بازی کردند.
وی سپس سبک مربیگری کی روش و خودش را مقایسه کرد و یادآور شد: ما به عنوان مربی از نظر سبک بازی کاملاً متفاوت هستیم. کی روش هجومی ‌نیست؛ او بیشتر یک مربی دفاعی است.
اسکوچیچ ادامه داد: فکر می‌کنم ‌ایران خیلی ظرفیت بیشتری دارد و در نهایت با ‌این بازیکنان جدید، تیم پیرتر شده است. بازیکنان جوانی که من به تیم ملی آوردم و قرار بود انرژی جدیدی بیاورند، آنجا نبودند.
سرمربی سابق تیم ملی همچنین مدعی شد که ‌ایران با او می‌توانست از مرحله گروهی صعود کند. اسکوچیچ گفت: متأسفم زیرا فکر می‌کنم فرصتی را برای چیزهای بزرگ از دست دادم. تقریباً مطمئن هستم که از مرحله گروهی عبور می‌کردیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی