[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۹
  • دوره جدید

۵‌دهیاری جدید در فارس شکل گرفت، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: با پیگیری‌های استاندار فارس، ایجاد پنج دهیاری در روستاهای این استان به تصویب وزارت کشور رسید.
اداره کل روابط عمومی ‌و امور بین‌الملل استانداری فارس روز جمعه در گزارشی از قول عنایت‌الله رحیمی‌ افزود: این دهیاری‌ها در روستاهای برآفتاب، حیدری، مزرعه قنبرآباد، همت‌لو از توابع دهستان آویز بخش مرکزی شهرستان فراشبند و روستای آتشکده از دهستان احمدآباد بخش مرکزی شهرستان فیروزآباد شکل گرفت.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: با ابلاغ وزیر کشور، تعداد دهیاری‌های استان فارس از 2 هزار و 106 دهیاری به 2 هزار و 111 دهیاری افزایش یافت.
رحیمی ‌اظهار داشت: با توجه به خشکسالی‌های اخیر که جامعه روستایی و عشایری را با مشکلاتی به ویژه در زمینه معیشت مواجه کرده است، لازم است مدیران حوزه روستایی و عشایری برای کاهش این مشکلات و افزایش خدمات همچنین ایجاد زیرساخت‌ها، برای توسعه روستاها براساس شرایط حال و آینده تلاش مضاعفی داشته باشند.
وی از سازمان جهاد کشاورزی، سازمان آب، صنعت، معدن و تجارت، تعاون روستایی و امور عشایر و دیگر دستگاه‌های اجرایی خواست با تدوین برنامه جهت کاهش مشکلات روستاییان گام‌های بلندی را بردارند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس یادآور شد: هم‌اینک جمعیتی افزون بر یک میلیون و 432هزار و 455نفر در چهار هزار و 152روستای دارای سکنه در سطح استان فارس زندگی می‌کنند و جمعیتی افزون بر 147هزار نفر به صورت عشایر کوچ رو هستند.
رحیمی ‌افزود: پارسال افزون بر 188میلیارد تومان اعتبار از منابع درآمدی دولت جهت عمران و آبادانی روستاها به حساب دهیاری‌های استان واریز شد. البته اعتبارات دیگری نیز به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی‌ و دیگر دستگاه‌های اجرایی جهت توسعه و عمران روستایی اختصاص یافته است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی