[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

طول باند فرودگاه جهرم افزایش خواهد یافت ، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم جهرم در مجلس گفت: پروژه افزایش طول باند فرودگاه جهرم با اعتباری بالغ بر ۱۴۰ میلیارد تومان در راستای بهبود وضعیت باند برای انجام پروازهای بین‌المللی در مرحله مناقصه است. به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا رضایی کوچی صبح شنبه در جمع خبرنگاران گفت: مجلس یازدهم از سوی رهبر انقلاب اسلامی به عنوان مجلس انقلابی خطاب می‌شود که در این مدت اقدامات و مصوبات خوبی را داشته است. تدوین طرح جهش تولید دانش‌بنیان، طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی، قانون مالیات بر خانه‌های خالی، اصلاح ساختار بانک مرکزی، جهش تولید مسکن و تسهیل صدور مجوز برخی کسب‌وکارها از جمله این اقدامات است.
وی افزود: در سطح استان فارس نیز پروژه خط انتقال آب از خلیج فارس به استان فارس با مشارکت صنایع بزرگ استان مدنظر نمایندگان است که تاکنون جلسات خوبی در این زمینه برگزار شده است. به گفته وی، بهره‌برداری بیمارستان سیدالشهدا، مرکز ناباروری، بیمارستان تخصصی قلب و اعصاب و روان و احداث و راه اندازی بیمارستان در نقاط مختلف شهرستان‌های جهرم و خفر از جمله اقدامات مهمی است که در حوزه سلامت صورت گرفته است که هم‌اکنون شهرستان جهرم به عنوان قطب سلامت جنوب فارس و کشور مطرح شده است. رضایی کوچی ادامه داد: انتقال آب شرب شهر جهرم از سد سلمان فارسی، پروژه‌ای است که از تنش آبی در شهرستان در بلندمدت پیشگیری می‌کند. هم‌اکنون ۲۰۰ لیتر بر ثانیه آب به شهر جهرم انتقال پیدا می‌کند، انجام پروژه انتقال آب به تمام مخازن جهرم در حال انجام است.
وی اظهار کرد: خوشبختانه در این شرایط سخت اقتصادی تمامی پروژه‌های راه‌های مواصلاتی شهرستان جهرم در حال انجام است. جهرم به عنوان کریدور شمال به جنوب و غرب به شرق مطرح شده است. نماینده مردم شهرستان‌های جهرم و خفر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اتصال به شبکه سراسری انتقال گاز در راستای پایداری تأمین گاز شهرستان جهرم از جمله اقدامات مهمی است که به انجام رسیده است. پیش از این شاهد خط انتقال گاز از فسا به جهرم بودیم که پس از اتصال خط جهرم به خط انتقال گاز سراسری (عسلویه - تهران) جهرم از دو خط انتقال تغذیه می‌شود که دیگر شاهد مشکل گاز در جهرم نباشیم. وی افزود: افزایش ماه‌های تعرفه برق گرمسیری از چهارماه به شش ماه دیگر اقدام مهمی بود که امسال صورت پذیرفت که در کاهش هزینه‌های انرژی و سبد اقتصادی خانوارهای جهرمی مخصوصاً در فصل سرما تأثیر بسیاری خواهد گذاشت. به گفته رضایی، یک مجتمع کشت بافت تولید نهال خرما به عنوان یکی از پنج مجتمع کشت بافت دنیا چند وقت پیش در شهرستان جهرم کلنگ‌زنی شد و امیدوارم با رونق این مجتمع، این شهرستان به عنوان قطب تولید کننده نهال خرما برای تهیه و تولید در کشور هم برای صادرات حرف برای گفتن داشته باشد و بیش از پیش در زمینه خرما معروف‌تر و باعث ارزش افزوده محصول خرما در جهرم شود. وی گفت: ارتقای فرودگاه بین‌المللی جهرم صورت گرفت و هم‌اکنون پروژه افزایش عرض و طول باند فرودگاه جهرم با اعتباری بالغ بر ۱۴۰ میلیارد تومان در راستای بهبود وضعیت باند فرودگاه برای انجام پروازهای بین‌المللی در مرحله مناقصه است که امیدواریم تا ابتدای سال آینده شاهد پرواز به عتبات عالیات باشیم. نماینده مردم شهرستان‌های جهرم و خفر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این پروژه‌ها خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی به شهرستان جهرم و به دلیل همدلی تمامی مسئولین شهرستان جهرم است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی