[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

هفته جشنواره کن در بوئنوس آیرس برگزار شد، روزنامه شیراز نوین

بوئنوس آیرس آرژانتین به مدت یک هفته میزبان جشنواره فیلم کن بود و شاهد نمایش «مثلث غم» روبن اوستلوند، «نزدیک» لوکاس دونت و «توری و لوکیتا» ساخته برادران داردن شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، هفته جشنواره فیلم کن که از ۲۸ نوامبر تا ۳ دسامبر در بوئنوس آیرس برگزار شد، روز سه‌شنبه همچنین میزبان مستر کلاسی با حضور ونسان لیندون بازیگر فرانسوی بود. وی که ریاست هیئت داوران جشنواره کن امسال را برعهده داشت درباره صداقت در هنر و واقعیت بازی در فیلم صحبت کرد.
وی روی صحنه با سانتیاگو میتره کارگردان آرژانتینی که فیلم «آرژانتین، ۱۹۸۵» وی امسال درخشیده و تاکنون ۱.۲ میلیون بلیت تنها در کشورش فروخته، به گفت‌وگو نشست.
«ای او» ساخته یرژی اسکولیموفسکی، «تصمیم برای ترک» پارک چان ووک و «پسری از بهشت» طارق صالح دیگر فیلم‌های بین‌المللی بودند که در این یک هفته به نمایش درآمدند.
تیری فرمو مدیر جشنواره کن نیز در این یک هفته حضوری فعال در بوئنوس آیرس داشت. وی پس از یک برنامه‌ریزی ۴ ساله، آرژانتین را به عنوان یکی از شرکای کن برگزید تا با توجه به بروز موج جدیدی از کارگردان‌های مؤلف در آمریکای لاتین، از پابلو تراپرو در آرژانتین تا کارلوس ریگاداس در مکزیک و پابلو لارین در شیلی، بتواند سازوکارهای صادرات فیلم این منطقه با اروپا را فراهم کند.
تیری فرمو که پیشتر هفته فیلم کن را سال ۲۰۱۹ در هنگ‌کنگ برگزار کرده بود گفت دوست دارد یک هفته کن هم در لبنان شکل دهد. وی در این باره گفت: لبنان یک کشور بزرگ برای سینماست و سعی داریم به زودی به آنجا برویم، فقط برای اینکه با آن‌ها باشیم. وی با تحسین نادین لبکی که از ترک کشور مادری‌اش خودداری کرده گفت: این یک نوع مقاومت در برابر فاجعه است، اینکه در کشورت بمانی و در کنار مردمت باشی واقعاً تأثیرگذار است.
وی تأکید کرد که بار دیگر و این بار با جشنواره لومیر به بوئنوس‌آیرس بازمی‌گردد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی