[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

طرز تهیه شربت خاکشیر، روزنامه شیراز نوین

هرچه هوا گرم‌تر می‌شود، نیاز بدن ما به آب افزایش پیدا می‌کند و اجباری است که حداقل روزانه 6-8لیوان آب بنوشید.
مصرف آب در تابستان به دلیل تعرق بالا می‌تواند آب بدنتان را تأمین کند. همچنین از گرمازدگی نیز جلوگیری می‌کند.
اما همه ما نمی‌توانیم روزانه این مقدار زیاد آب را مصرف کنیم و ترجیح می‌دهیم  نوشیدنی‌ها و شربت‌های مختلف را جایگزین مقداری از این آب کنیم. شربت‌ها و نوشیدنی‌های مختلفی وجود دارد، اما بهترین آنها برای فصول گرم سال نوشیدنی‌هایی است که در آنها از گرمی‌ها استفاده نشده باشد.
خواص خاکشیر
نوشیدنی‌های اصیل ایرانی که از گذشته مصرف آن در کشور ما رایج بوده مناسب‌ترین گزینه‌هاست. از جمله آنها خاکشیر است که از گذشته‌های دور برای درمان و پیشگیری گرمازدگی استفاده می‌شده است. شربت خاکشیر همچنین می‌تواند حرارت بدن را پایین بیاورد و سردرد و سرگیجه و بی‌حالی ناشی از گرما را تسکین دهد. جالب است بدانید که شربت خاکشیر خواص دیگری هم دارد که از جمله آنها می‌توان به تأثیر مثبت آن روی فعالیت معده و بهبود هضم غذا و کاهش التهابات کلیوی اشاره کرد. پتاسیم موجود در خاکشیر می‌تواند کمبود الکترولیت بدن را به خصوص در فصول گرم سال جبران کند.
خوبی شربت خاکشیر این است که خیلی راحت آماده می‌شود و احتیاج به مواد خاصی هم ندارد. پس پیشنهاد می‌کنیم حتما در دماهای بالا علاوه بر اینکه در خانه خاکشیر را مصرف می‌کنید، مقداری هم تهیه کرده و در بطری بریزید و در بیرون منزل هم بنوشید تا از ابتلا به گرمازدگی جلوگیری کنید.
نکته حائز اهمیت دیگر این است که امکان ابتلا به گرمازدگی در کودکان خیلی بیشتر از بزرگسالان است و از آنجایی که فعالیت کودکان نیز بسیار بیشتر است، نیاز به آب در آنها افزایش پیدا می‌کند و معمولاً تمایل زیادی به نوشیدن آب ندارند.
پس بهترین کار برای تأمین آب بدن کودکانتان و همچنین جلوگیری از مبتلا شدن آنها به گرمازدگی، استفاده از شربت‌های سنتی خودمان است که از جمله بهترین آنها شربت خاکشیر است. در ادامه می‌خواهیم طرز تهیه آن را به شما آموزش دهیم. امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد.
طرز تهیه شربت خاکشیر
‬‎موادی که برای تهیه شربت خاکشیر نیاز دارید خاکشیر، آب، یخ، گلاب و شکر است.
سخت‌ترین بخش تهیه شربت خاکشیر، شستن آن است؛ به دلیل آنکه ریگ زیادی داخل آن وجود دارد و ریگ‌شور کردن آن کمی زمان و حوصله می‌خواهد. 
پیشنهاد می‌کنیم مقدار مصرفی چند روز خود را در یک مرتبه بشویید تا هر روز نیازی به شستن آنها و صرف زمان زیاد نداشته باشید.
طریقه شستن به این صورت است که دو ظرف پلاستیکی بردارید (ظرف‌های پلاستیکی بیشتر دانه‌های شن را در خود نگه می‌دارد و ته‌نشین می‌کند). سپس خاکشیر را داخل یکی از ظرف‌ها ریخته و روی آن آب سرد بریزید و به ظرف دیگر انتقال داده و آبش را تخلیه کنید. چندین مرتبه این کار را تکرار کنید تا دیگر ذره شنی داخلش باقی نماند. زمانی که سطح آب کاملاً زلال شد و هنگام انتقال هم کف ظرف هیچ ذره شنی باقی نماند، یعنی خاکشیر شما کاملاً ریگ‌شور شده و آماده مصرف است.
مقدار اضافه کردن مواد دیگر به خاکشیر سلیقه‌‌ای است. بعضی‌ها ترجیح می‌دهند شربت را شیرین‌تر نوش جان کنند، پس شکر بیشتری اضافه می‌کنند یا بعضی‌ها طعم و عطر گلاب را نمی‌پسندند و می‌توانند آن را حذف کنند. در هر صورت، بعد از شستن خاکشیر با اضافه کردن مواد ذکر شده می‌توانید شربت را نوش جان کنید.
اضافه کردن مقداری آبلیمو هم طعم بسیار لذیذ و دلچسبی به شربت خاکشیر شما می‌دهد. اگر شکر در آب حل نشد و ته‌نشین می‌شد می‌توانید آن را در مقدار کمی آب داغ حل کرده و بعد به مواد اضافه کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی