[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۹
  • دوره جدید

نقد و بررسی «انتهای زمین» برگزار می‌شود، روزنامه شیراز نوین

نشست نقد و بررسی فیلم «انتهای زمین» ساخته ابوالفضل صفاری چهارشنبه ٤ اسفند جاری در سینما هنر و تجربه برگزار می‌شود. فیلم «انتهای زمین» نخسین بار در جشنواره فجر سال ١٣٨٦ نمایش پیدا کرده است. سالن شماره ٣ پردیس سینمایی گلستان شیراز روزهای چهارشنبه میزبان جلسات نقد و بررسی فیلم‌های به نمایش درآمده در گروه هنر و تجربه است که این برنامه در هفته جاری به فیلم «انتهای زمین» اختصاص دارد. در این جلسه ابتدا از ساعت ۱۷ فیلم به نمایش درمی‌آید و سپس از ساعت ۱۹ نشست نقد و بررسی با حضور ابوالفضل صفاری کارگردان فیلم و سعید معظمی بازیگر آن برگزار می‌شود.
«انتهای زمین» داستان رابینسون کروزوئه ایرانی است. در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «حجت مرد میان‌سالی است که خانه و زندگی خود را در شمال ایران رها می‌کند و با پای پیاده به سوی جنوب ایران حرکت می‌کند. او تصمیم می‌گیرد تا انتهای دنیا پیاده برود و بمیرد. بعد از یک سال پیاده روی به دریای عمان می‌رسد و در آن‌جا ١٧سال دور از شهر و جامعه زندگی می‌کند. او در این سال‌ها به عنوان رابینسون کروزوئه ایرانی مشهور می‌شود.»
گفتنی است فیلم «انتهای زمین» نخستین بار در جشنواره فجر سال ١٣٨٦ نمایش پیدا کرده است و به جز آن برنده زردآلوی طلایی بهترین فیلم جشنواره فیلم ارمنستان، برنده بهترین فیلم و بهترین بازیگری مرد از جشنواره بین‌المللی فیلم کیش و منتخب جشنواره بین‌المللی ژنو بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی