[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

مطالبات کامیون‌داران با جدیت دنبال می‌شود، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس، بااشاره به تحقق تعدادی از مطالبات کامیون‌داران این استان گفت: دیگر مطالبات مطرح‌شده از سوی آنها نیز از طریق وزارتخانه‌های راه و شهرسازی، نفت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صنعت، معدن و تجارت با جدیت دنبال می‌شود.
علیرضا سیاهپور، دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: یکی از مطالبات کامیون‌داران افزایش نرخ کرایه بود که افزایش 20 درصدی کرایه در فارس با توافق کانون انجمن‌های صنفی رانندگان کالا، اتحادیه شرکت‌های تعاونی کالا و کانون شرکت‌های حمل و نقل کالای این استان عملیاتی شد.
وی ادامه داد: یکی از مطالبات دیگر کامیون‌داران، واگذاری بار به آنها براساس نوبت بود که این کار نیز هم اینک درحال انجام است و رانندگان براساس نوبت، بار دریافت می‌کنند.
او اظهار داشت: همچنین بحث افزایش کرایه حمل فرآورده‌های نفتی از دیگر مطالبات دارندگان تانکرهای حامل سوخت بود که این مسئله نیز ازطریق وزارت نفت در دست پیگیری است و مراحل نهایی آن درحال انجام است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس افزود: از مطالبات دیگر کامیون‌داران می‌توان به بحث بیمه، بازنشستگی و سختی کار آنها اشاره کرد که این موارد نیز از حوزه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مورد پیگیری قرار گرفت.
سیاهپور گفت: در بحث بیمه، 50درصد حق بیمه کامیون‌داران توسط دولت پرداخت می‌شد اما در مقطعی قرار شد که سهم دولت حذف شود که این اتفاق نیافتد و مقرر شد که این سهم مانند روال گذشته پرداخت شود.
وی افزود: در بحث بازنشستگی نیز با توافق کانون رانندگان کشور و سازمان تأمین اجتماعی توافق‌هایی شکل گرفت.
این مقام مسئول بیان کرد: در بحث سختی کار هم نیاز به تصویب قانون از سوی مجلس است که در همین زمینه چندین نشست با کمیسیون عمران و کمیسیون اجتماعی مجلس برگزار شده است.
سیاهپور ادامه داد: یکی از دغدغه‌های کامیون‌داران، بحث تأمین قطعات و لوازم یدکی بود که با توجه به نشست‌های متعددی که بین نمایندگان آنها و نماینده سازمان صنعت، معدن و تجارت و نماینده سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برگزار شد مقرر شد که قطعات یدکی مورد نیاز کامیون‌داران بدون واسطه و دلالی در اختیار آنها قرار گیرد.
وی افزود: با انجام این کار کامیون‌داران ناگزیر به پرداخت هزینه بیشتر نخواهند شد و برای عملیاتی شدن این مهم نیز رایزنی‌هایی در حال انجام است.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس اضافه کرد: یکی از مواردی که از سوی این اداره کل دنبال می‌شد، بحث نصب سامانه پایش هوشمند تردد ناوگان (سپهتن) بر روی کامیون‌ها بود که بنا شد این کار پس از رفع برخی نگرانی‌ها و مشکلات کامیون‌داران و با یک تأخیر پنج ماهه عملیاتی شود. وی گفت: هم‌اینک در چهار وزارتخانه راه و شهرسازی، نفت، صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی چند کارگروه تشکیل شده و نشست‌هایی با حضور نماینده کانون رانندگان کشور به صورت هفتگی برگزار می‌شود تا مطالبات کامیون‌داران براساس اولویت پیگیری و دنبال شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی