[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

تقاضای رئیس‌جمهور از مجلس: بر انتصابات اصرار نکنید، روزنامه شیراز نوین

عضو فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس جمهور از نمایندگان در جلسه غیر علنی دیروز تقاضا کرد بعد از معرفی گزینه‌ها و مدیران، اصرار بر انتصاب نداشته باشند و اتخاذ تصمیم نهایی را برعهده مسئول مربوطه بگذارند.
محمدتقی نقدعلی در گفت و گو با ایرنا، درباره جزئیات جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی با رئیس جمهور و هیئت وزیران اظهارکرد: آیت‌الله رئیسی کاندیدای جریان ارزشی و اصولگرا بود و نمایندگان مجلس در جریان انتخابات از او حمایت کردند. جلسه دیروز نیز جلسه‌ای برای همراهی و همکاری نمایندگان و وزرا برای حل مشکلات مردم بود.
عضو فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی افزود: اظهارات رئیس‌جمهور حول محور توجه ویژه به فرهنگ، دین، آموزش در برنامه‌های هفتم توسعه، عدالت در پرداخت‌ها، رفع تبعیض، تحقق عدالت به عنوان سند بالادستی در برنامه هفتم بود.
وی ادامه داد: رئیس جمهور بر لزوم تشکیل صندوق عدالت و پیشرفت تأکید داشت. تشکیل این صندوق در بودجه ۱۴۰۱ در مجلس به تصویب نرسید. رئیس جمهور معتقد بود که تشکیل این صندوق موجب ایجاد گشایش‌هایی در استان‌ها می‌شود.
وی افزود: آیت‌الله رئیسی معتقد بود که نیروهایی که در دولت به‌کارگیری می‌شوند، باید افرادی پاک‌دست باشند. اگر به هر دلیلی با گزارشات مردم و نمایندگان مجلس به این نتیجه برسیم که نیرویی ناکارآمد یا فاسد است، به هیچ‌وجه تحمل نمی‌کنیم و افراد خاطی برکنار می‌شوند. نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: رئیس جمهور خواستار انصاف نمایندگان در قضاوت‌ها نسبت به عملکرد وزرا و مدیران استان شد و در عین حال تذکر و مشورت نمایندگان را فرصتی مغتنم دانست.
وی با بیان اینکه رئیس جمهور بر لزوم پیگیری مصوبات سفرهای استانی تأکید داشت، گفت: آیت‌الله رئیسی معتقد بود برخی تصمیمات غلط در کمیسیون‌ها یا صحن علنی مجلس در کوتاه مدت یا بلندمدت امکان دارد برای نظام هزینه‌های غیرقابل تحمل داشته باشد.
رئیس جمهور معتقد بود که مشورت با نمایندگان برای انتصابات و معرفی گزینه‌ها راه و کانالی برای شناسایی استعدادهای خوب است، اما بعد از انتخاب مسئولان باید دست آنها برای انتخاب و انتصاب مدیران پایین‌دستی باز باشد که روالی منطقی و قانونی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی