[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۱
  • دوره جدید

طرح آمایش آب در کشور اجرا شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس بنیاد آب ایران گفت: اجرای طرح آمایش آب‌محور و ایجاد یک ساختار منطقی بین تولیدکننده و مصرف‌کننده می‌تواند به صیانت از منابع آبی کشور کمک کند.
عبدالرضا فروغی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با یادآوری اینکه منابع آب ایران در معرض تهدید جدی قرار گرفته است افزود: بدون شک با تدوام روند کنونی مصرف آب بحران کمبود منابع آبی کشور پیچیده‌تر می‌شود و این دو اقدام اساسی می‌تواند ما را در پشت‌سر گذاشتن این بحران یاری کند.
این فعال اجتماعی با بیان اینکه دولت با اجرای طرح آمایش آب محور باید تمام فعالیت‌های اقتصادی و صنعتی در کشور را با منابع آبی متناسب کند، افزود: اجرای این طرح سبب خواهد شد در یک‌دوره 5 تا 10‌ساله وضعیت غلط مصرف آب در بخش‌های مختلف کشور تغییر کند.
رئیس بنیاد آب ایران یادآور شد: ایجاد ساختارهای منطقی بین تولید، انتقال و توزیع آب در بخش‌های کشاورزی، صنعتی و محیط زیست می‌تواند تعادل متناسبی را بین تولید‌کنندگان و مصرف‌کنندگان آب برقرار کند و دریافت قیمت تمام‌شده آب از مصرف‌کنندگان و یا پرداخت مابه‌التفاوت آن توسط دولت به عنوان یارانه مدیریت منابع آب کشور در پایداری از منابع آب کشور بسیار مؤثر خواهد بود.
به گفته فروغی، خشک شدن دریاچه‌ها، تالاب‌ها، رودخانه‌ها، استفاده مستمر و بدون ملاحظه از منابع آب‌‌های زیرزمینی، آلودگی محیط زیست، کمبود منابع آب شرب و گسترش ریزگردها، جامعه را در بسیاری مناطق کشور با تهدید جدی مواجه کرده و باید تلاش کنیم با برنامه‌ریزی و تغییر در الگوی مصرف، بحران و معضل کمبود منابع آب را در کشور پشت‌سر بگذاریم.
به گزارش ایرنا، بنیاد آب ایران یک نهاد مدنی، غیر انتفاعی است که با هدف هم‌فکری و همکاری با سازمان‌ها و نهادهای دولتی از یک‌طرف و نهاد‌های خصوصی و اشخاص از طرف دیگر تشکیل شده تا با تلاش و کوشش در درون یک کانون تفکر و راه‌یابی، همه شهروندان به آب و بهداشت کافی دسترسی داشته باشند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی