[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۴
  • دوره جدید

عوارض خوردن آلبالو که نمی‌دانستید، روزنامه شیراز نوین

اگر به مقدار زیاد آلبالو می‌خورید، شاید لازم باشد این مقاله را حتماً مطالعه کنید تا با عوارض خوردن آلبالو که نمی‌دانستید آشنا شوید.
هر خوردنی خوشمزه که خواص بسیاری دارد، اگر به اندازه و حد تعادل مصرف نشود می‌تواند مضرات خطرناکی را برای عده‌ای خاص داشته باشد. آلبالو از این دسته خوردنی‌های خوشمزه است که طرف‌داران زیادی دارد. ولی لازم است بدانید آلبالو هم مضراتی دارد. پس در این قسمت عوارض خوردن آلبالو که نمی‌دانستید را برایتان معرفی کرده ایم.
عوارض خوردن آلبالو
بیماران کلیوی با احتیاط آلبالو بخورند.
افرادی که از بیماری کلیوی رنج می‌برند و باید از یک رژیم غذایی کم‌پتاسیم پیروی کنند، توصیه می‌شود در مصرف میوه‌هایی مانند آلبالو جانب احتیاط را رعایت کنند و از زیاده‌روی در خوردن این میوه بپرهیزند.
کسانی که ورم روده دارند چون آلبالو ترش است و سلولز دارد دیر هضم می‌شود.
کسانی که از معده یا روده‌ها علیل هستند می‌توانند آلبالوی پخته را به صورت کمپوت یا مربا مصرف کنند، البته در این موارد آلبالو چون پخته می‌شود، قسمتی از مواد حیاتی خصوصاً ویتامین‌های خود را از دست می‌دهد، ولی به آسانی هضم می‌شود. با وجود این بعضی از کسانی که از جهت معده یا روده‌ها علیل هستند، می‌توانند هضم آلبالو را تحمل کنند، به شرطی که صبح ناشتا به مقدار کم آن هم کاملاً رسیده باشد، مصرف کنند.
اشخاصی که چاق هستند نباید آلبالو را به عنوان دسر یا غذای اضافی علاوه بر غذاهای مخصوص رژیم خود مصرف کنند؛ ولی به عنوان یک غذای اصلی می‌توانند آلبالو مصرف نمایند، زیرا آلبالو دارای کالری کمی است و شیپور اشتهای کاذب را خفه می‌کند!

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی