[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۷
  • دوره جدید

افزایش اختیارات دادستان‌ها ، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل دادگستری استان فارس با اشاره به رسیدگی قاطعانه و قانونی دستگاه قضایی به پرونده اغتشاشگران حوادث اخیر، از تکمیل شدن و بررسی پرونده عاملان حادثه تروریستی حرم شاهچراغ(ع) خبر داد.
به گزارش ایرنا، چهارم آبان ۱۴۰۱ در حمله تروریستی که گروه تکفیری داعش مسئولیت آن را برعهده گرفت، زائران حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ(ع) به رگبار بسته شدند که بنا بر اعلام مسئولان استان فارس، این واقعه ۱۳ شهید و ۳۰ مصدوم در پی داشت.
به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان فارس، حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی در آیین تکریم و معارفه دادستان عمومی و انقلاب قیر و کارزین به موضوع قاطعیت دادستان‌ها در برخورد با برهم‌زنندگان نظم و امنیت عمومی تأکید کرد و گفت: دادستان‌ها در برخورد با برهم‌زنندگان نظم و امنیت عمومی جامعه در چهارچوب قانون، بدون اغماض و با قاطعیت برخورد کنند. وی به احیای حقوق عامه از سوی دادستان‌ها نیز اشاره کرد و گفت: به منظور حفظ و صیانت از حقوق عامه اختیارات و وظایف گسترده ای برعهده دادستان‌ها گذاشته شده است. وی دادستانی مرکز استان فارس را یکی از موفق ترین دادستانی‌های کشور در زمینه احیای حقوق عامه دانست و گفت: حوزه بهداشت و سلامت، کمک به ارتقای تولید، حوزه اراضی، حوزه گردشگری، رسیدگی به امور مهجورین و افراد بی سرپرست و افراد سالخورده، حوزه راه‌ها و حمل و نقل، حوزه آب و مهم‌ترین آن حوزه امنیت عمومی از اختیارات و وظایف دادستان است که لازم است دادستان‌ها توجه ویژه ای به این امور داشته باشند. رئیس شورای قضایی استان فارس در این مراسم به موضوع تهدیدادت فضای مجازی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی از سوی معاندان نظام اشاره کرد و گفت: دشمنان برای ضربه زدن به این انقلاب با تبلیغات سوء خود در تلاش‌اند و ما نیز در موضوع فضای مجازی و آگاهی بخشی به مردم در این سال‌ها بسیار کمتر کار کرده ایم که لازم است با جهاد تبیین مورد تأکید رهبری معظم انقلاب، نسبت به هدایتگری، بصیرت‌افزایی و روشنگری جوانان و نسل آینده تلاش نماییم و نقشه و توطئه دشمنان را خنثی و زمینه امنیت مطلوب جامعه را فراهم آوریم. موسوی در بخش دیگری از سخنان خود به امنیت مطلوب شهرستان قیر و کارزین اشاره کرد و آن را حاصل تلاش مسئولان به خصوص اعضای شورای تأمین و آگاهی، بصیرت و حضور همیشه در صحنه مردم ولایت‌مدار این شهرستان دانست. وی به مردم‌داری و حفظ شأن و منزلت مراجعه‌کنندگان به دستگاه قضایی توصیه نمود و گفت: در راستای اجرای برنامه‌های سند تحول قضایی باید تلاش نماییم تا میزان رضایتمندی مردم افزایش یابد؛ چراکه ثمره سند تحول قضایی رضایتمندی مردم است.
رئیس‌کل دادگستری استان فارس در ادامه بر عدالت‌محوری تأکید کرد و بیان داشت: انتظار مردم از دستگاه قضایی اجرای عدالت است و مهم‌ترین هدف مسئولان قضایی، رؤسا و دادستان‌ها و همه قضات، باید کار و تلاش شبانه روزی در راستای احقاق حق، اجرای عدالت و خدمت به مردم باشد و تکریم و احترام مراجعان به دستگاه قضایی بیش از گذشته در دستور کار قرار گیرد.
حجت الاسلام و المسلمین موسوی در جمع مسئولان، امام جمعه و جماعات، قضات، اعضای شورای اداری و فرماندهان نظامی و انتظامی شهرستان قیر و کارزین از ایجاد و راه اندازی حوزه قضایی شهر افزر در آینده نزدیک خبر داد و گفت: ایجاد دادگاه عمومی شهر افزر سبب تسهیل امور مردم و محیط مناسب برای دادخواهی و رفاه حال مراجعان این شهر از توابع شهرستان قیر و کارزین خواهد شد. رئیس کل دادگستری فارس در این آیین همچنین بر رعایت برخی از موارد دیگر از سوی مسئولان قضایی و قضات از جمله رفع اطاله دادرسی، تعامل مسئولان قضایی با سایر نهادها و دستگاه‌های اجرایی و تقنینی ضمن حفظ استقلال دستگاه قضا، مردم‌داری و حفظ کرامت انسانی، بازدید هدفمند از زندان‌ها، برخورد بدون اغماض با مرتکبان جرائم مهم و خشن، استفاده از ظرفیت شوراهای حل اختلاف، نظم و انضباط اداری و تقویت دادرسی‌های الکترونیک از سوی مسئولان در دوران تحول و تعالی دستگاه قضایی بیش از پیش تأکید کرد. در پایان این مراسم، از غلامرضا داودی دادستان عمومی و انقلاب سابق حوزه قضایی قیر و کارزین تقدیر و حجت الاسلام و المسلمین شریف زاده به عنوان دادستان جدید این شهرستان معرفی شد.
دادستان مرکز استان و معاونین دادگستری فارس در این آیین رئیس کل دادگستری استان را همراهی می‌کردند. رئیس کل دادگستری استان فارس و هیئت همراه در این سفر با خانواده شهدای والامقام شهیدان بحرینی و با قضات دادگستری شهرستان‌های قیر و کارزین و فیروزآباد دیدار کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی