[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۰۵۵
  • دوره جدید

تاکنون ۶۵۳هزار و ۵۶۰ هم‌استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند، روزنامه شیراز نوین

ابوذر پاریزی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا روز یکشنبه سیزدهم آذر ۱۴۰۱، اعلام کرد. به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، وی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دومیلیون و ۲۵۵هزار و ۸۹۸ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۱هزار و ۷۶۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.
به گفته وی، از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک‌میلیون و ۸۲۷هزار و ۷۲۶ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳هزار و ۱۰۰ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است. همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۲۸هزار و ۱۷۲ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸هزار و ۶۶۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.
او گفت: با بستری ۲۳ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۴۸ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز خاطرنشان کرد: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوت ناشی از کووید ۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت‌هزار و ۱۶۷ نفر است.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۳هزار و ۵۶۰ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند. در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت‌میلیون و ۲۸۴هزار و ۲۸۱ دوز رسیده که از این تعداد سه‌میلیون و ۴۳۴هزار و ۷۱۵ دوز نوبت اول، سه‌میلیون و ۱۴۱هزار و ۷۳۰ دوز نوبت دوم، یک‌میلیون و ۵۷۵هزار و ۳۵۳ دوز نوبت سوم و ۱۳۲هزار و ۴۸۳ دوز یادآور واکسن بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی