[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۷
  • دوره جدید

۶۰ شرکت بدون هواپیما داریم ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از خانه ملت، محمدرضا رضایی کوچی با اشاره به گلایه مسافران از تأخیر مکرر در پروازها و عدم اطلاع‌رسانی به موقع، گفت: متأسفانه تأخیر در پروازها بیش از حد استاندارد بوده و این عدم احترام به وقت مردم غیر قابل قبول است. ایرلاین‌ها نباید تنها به منافع خودشان توجه کنند و اگر تأخیری در پروازها به هر دلیلی وجود دارد، باید در اسرع وقت به مسافران اطلاع رسانی شود.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در کشورهای پیشرفته دنیا، در حوزه حمل و نقل هوایی تنها یک الی دو ایرلاین فعال هستند و اگر نقص فنی برای هواپیمایی ایجاد شود، سریعاً جایگزین شده و پروازها با کمترین تأخیر انجام می‌شود؛ در حالی که در کشور ما بیش از 60 شرکت هواپیمایی با تعداد اندکی هواپیما بدون پشتیبان فعال هستند. وی با تأکید بر اینکه باید با ایرلاین‌های متخلف قاطعانه برخورد شود، اظهار کرد: طبق گزارش‌های واصله همین امروز نیز یکی از پروازها به سمت نجف اشرف با تأخیر چندین ساعته همراه بوده که موجب معطلی و گلایه شدید مردم شده است. لذا از سازمان هواپیمایی کشور درخواست داریم به این موضوع ورود کرده و در صورت تکرار تأخیرهای طولانی، ضمن جریمه و برخورد قاطعانه، اسامی شرکت هواپیمایی مذکور را اعلام کند و به کمیسیون عمران نیز 
گزارش دهد.
رئیس کمیسیون عمران مجلس از عدم برخورد رئیس سازمان هواپیمایی با ایرلاین‌های دارای بیشترین تأخیر پروازی گلایه کرد و گفت: بارها اعلام کردیم که سازمان هواپیمایی مانع از ایجاد و فعالیت شرکت جدید هواپیمایی شده و تمرکز خود را بر تقویت شرکت‌های فعال و افزایش کیفیت بگذارد. از این رو مجدداً تأکید داریم باید شرکت‌های هواپیمایی برای وقت مردم ارزش قائل شده و مجموعه سازمان هواپیمایی نیز بر عملکرد و نظم ایرلاین‌ها در پروازها نظارت کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی