[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

رونمایی از اپلیکیشن آژیر در شیراز ، روزنامه شیراز نوین

مراسم رونمایی از اپلیکیشن آژیر با حضور معاون سازمان آموزش و پرورش فارس، سیروس پاک‌فطرت عضو شورای شهر شیراز و حیدری نماینده سازمان فناوری اطلاعات استانداری فارس در شیراز برگزار شد.
جعفر صادقی مدیر داخلی مؤسسه آرکا ژینوس راژمان (آژیر) در این مراسم گفت: این استارت آپ بومی‌ با اخذ مجوز از سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت، فناوری اطلاعات، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌استان فارس و خلاقیت چند دانشجوی تحصیل کرده در شیراز خدمات اینترنتی را ارائه می‌کند و از این پس شهروندان شیرازی می‌توانند نرم‌افزار آژیر را از طریق کافه بازار بر روی گوشی‌های تلفن همراه خود نصب کنند.
صادقی  بیان کرد: این اپلیکیشن با هدف ارائه‌ خدمات به مشتریان در فضای مجازی طراحی و راه‌اندازی شده تا بتواند با کمترین قیمت خدمات با کیفیت را در محل  ارائه کند.
مدیر داخلی مؤسسه‌ آرکا ژینوس راژمان (آژیر) عنوان کرد: در مرحله شروع این فعالیت شهروندان در شهر شیراز با استفاده از نرم‌افزار آژیر امکان دریافت حدود ۴۰۰ نوع خدمت را در زمینه‌های مختلف تعمیراتی، تأسیساتی، خودرو و... خواهند داشت.
وی با تأکید بر اینکه واسطه‌ها و دلالان در اپلیکیشن‌های اینترنتی حضور ندارند ادامه داد: این مورد نیز از دیگر خصوصیات استارتاپ‌های آنلاین است، که باعث کاهش هزینه می‌شود، همچنین در این فضا نیز شفافیت بیشتری در خصوص اطلاعات و هزینه‌های خدمات و اجناس وجود دارد.
این کارشناس یکی از اهداف ساخت نرم‌افزار آژیر را انجام یک کار اجتماعی عنوان و خاطرنشان کرد: اگر به سطح شهر نگاه کنیم، آگهی‌های تبلیغاتی زیادی را بر در و دیوار شهر می‌بینیم که موجب ایجاد زحمت برای مأموران شهرداری و از بین بردن چهره زیبای شهر می‌شود. صادقی گفت: این اپلیکیشن با هدف معرفی متخصص یا استادکار در رشته‌هایی نظیر تعمیر خودرو، لوازم منزل و بنای ساختمان، برگزاری مراسم‌ها، پرستاری از بیمار، آشپزی، مشاوره و آموزش، تأسیسات، رایانه و موبایل، کتاب و مدرسه، آرایشگری و... راه‌اندازی شده که ما در این نرم‌افزار رابط بین مشتری و متخصص هستیم. مدیر داخلی مؤسسه‌ آرکا ژینوس راژمان (آژیر) با بیان اینکه تاکنون بیش از ۱۰۰متخصص و یا استادکار در رشته‌های مختلف برای همکاری با این اپلیکیشن پس از طی فرآیندهای مد نظر جذب شده‌اند، اظهار داشت: امکان افزایش تعداد این افراد تا بیش از ۲ هزار نفر  وجود دارد. وی تصریح کرد: سیستم ناظران فنی نیز برای بررسی کیفیت و کمیت ارائه‌ خدمات وجود دارد تا در صورت عدم رضایت مشتریان، مراتب بررسی شود. صادقی با اشاره به اینکه آینده‌نگری‌های حقوقی و مدیریتی برای امنیت خدمت‌دهنده و خدمت‌گیرنده، کیفیت مناسب و متناسب بودن قیمت خدمات انجام شده جزء برنامه‌های ما است عنوان کرد: کسب درآمد این سیستم از محل ۱۵درصد کل قیمت خدمت عرضه‌ شده به مشتری و توسط استادکار طرف قرارداد، انجام می‌شود.
وی گفت: تمام متخصصان طرف قرارداد دارای گواهینامه‌های مهارتی، سابقه‌ کار،  عدم سوءسابقه و ترجیحاً پروانه‌ی کسب هستند.
صادقی ابراز امیدواری کرد: با توجه به سرعت فراگیر شدن ارائه و دریافت خدمات در بخش‌های مختلف از طریق فضای مجازی و استارت آپ‌ها، زمینه برای توسعه‌ فعالیت‌های آژیر در دیگر شهرهای استان فارس و حتی سایر استان‌های کشور فراهم شود. وی با اشاره به زمان شکل‌گیری ایده این اپلیکیشن کاملاً بومی، گفت: ایده راه‌اندازی آن در آبان‌ماه سال 96 شکل گرفت و در آذرماه وارد مرحله طراحی و ساخت شد و در اردیبهشت‌ماه به صورت ازمایشی آغاز به کار کرد تا با شناسایی نواقص برای رونمایی رسمی‌ در تیرماه آماده باشد.
صادقی با اشاره به اینکه یک فضای رقابتی بین استادکاران برای نرخ تعرفه‌ها در بین استادکاران وجود دارد، تأکید کرد: در این استارت آپ نیاز به حضور دلال برای ارائه خدمات نیست و نرخ خدمات از قبل مشخص شده است. همچنین فاکتورهای تعرفه‌های خدمات در بستر الکترونیکی صادر می‌شود و امکان پرداخت بصورت نقد و اینترنتی برای مشتریان وجود دارد.
حیدری نماینده سازمان فناوری اطلاعات استانداری فارس نیز در این مراسم گفت: نرم‌افزارها باید براساس نوع نگاه مردم به دریافت خدمات شکل بگیرند تا بتوانند مرکز ارائه خدمات باشند.
وی اضافه کرد: نرم‌افزارهای بومی‌ مانند آژیر علاوه بر اینکه می‌توانند بستر اشتغال را برای استادکاران فراهم کنند از ظرفیت‌های بومی ‌استان نیز بهره ببرند.
سیروس پاک‌فطرت عضو شورای اسلامی‌ شهر شیراز نیز اظهار داشت: طراحی و اجرای اپلیکیشن آژیر نشان‌دهنده توانمندی جوانان خلاق شیراز در توسعه کسب و کارهای اینترنتی است که این حرکت را باید به فال نیک گرفت.
پاک‌فطرت بیان کرد: نرم‌افزار آژیر می‌تواند در ارائه خدمات مناسب و با کیفیت به شهروندان شیرازی راهگشا بوده و تأثیر بسزایی نیز بر کاهش رفت و آمدها داشته باشد. وی با اشاره به اینکه کسب و کارهای نوین می‌توانند نقش مهمی‌ در کاهش بیکاری ایفا کنند، افزود: باید زمینه لازم برای حمایت از استارت‌آپ‌ها و ایده‌پردازان شیرازی فراهم شود.
مجید نجفی‌نژاد مدیر عامل مؤسسه‌ آرکا ژینوس راژمان (آژیر) نیز گفت: سفارش سریع و راحت و پشتیبانی از خدمات از جمله ویژگی‌های آژیر است.
براساس این گزارش، آژیر در بخش‌هایی شامل نظافت و سم‌پاشی، بنای ساختمان، خودرو، مشاوره و آموزش، تأسیسات، برگزاری مراسم، رایانه و موبایل، کتاب و مدرسه، آرایش و پیرایش، باغبانی، حیوانات خانگی (ملزومات مصرفی و درمان)، آموزش، خدمات دانشجویی، درمانی، حفاظت و نگهبانی، تزئینات و دکوراسیون و مبلمان، مراقبت و نگهداری و همچنین لوازم خانگی فعال است.
شهروندان شیرازی با مراجعه با وب‌سایت آژیر به نشانی Azhirapp.com و یا کافه‌بازار می‌توانند نسبت به دریافت نرم‌افزار آن اقدام کنند. همچنین متقاضیان کار نیز می‌توانند با مراجعه به همین آدرس و دریافت نرم‌افزار ویژه متخصص نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی