[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۶
  • دوره جدید

پنج مرحله اردو، پنج میلیون دلار‌!، روزنامه شیراز نوین

کارلوس کی‌روش برای آماده‌سازی تیم ملی جهت حضور در جام ملت‌ها 5‌مرحله اردو در نظر گرفته است. کارلوس کی‌روش روز گذشته برنامه خود را جهت آماده‌سازی تیم ملی در راه جام ملت‌های آسیا اعلام کرد. برنامه‌ای که در 5‌مرحله خواهد بود و در مجموع 46‌روز به طول خواهد انجامید. ملی‌پوشان از شهریور‌ماه، به صورت مرتب هر‌ماه یک اردوی تمرینی را به انجام می‌رسانند تا با حداکثر میزان آمادگی به امارات اعزام شوند.
حال باید دید برنامه کی‌روش بازهم جای اعتراض خواهد داشت یا خیر. همیشه اردوهای قبلی این مرد پرتغالی حواشی زیادی را در فوتبالمان به وجود می‌آورد اما این‌بار گویا کمی اوضاع بهتر است و برنامه ترتیب داده شده از انسجام خوبی برخوردار است و به تمام جوانب فکر شده است. لازم به ذکر است کی‌روش برای این اردوها حدود 5‌میلیون دلار برآورد قیمت کرده است؛ مبلغی بسیار هنگفت که بعید است فدراسیون در این برهه زمانی که کشور درگیر مشکلات مالی است بتواند از پس آن بربیاید.
اردوی اول:
این اردو از تاریخ 9 تا 21‌شهریور برگزار می‌شود. این اردوی 13‌روزه در‌حالی به انجام می‌رسد که از 12 تا 21‌شهریور آن فیفا دی است و بازیکنان داخلی 3‌روز زودتر وارد اردو می‌شوند و سپس شاهد حضور بازیکنان لژیونر در این مدت هستیم. طبق برنامه کی‌روش، تیم ملی در این اردو باید یک دیدار تدارکاتی برگزار کند.
فقط بازیکنان استقلال و پرسپولیس هستند که در این اردو به‌خاطر درگیری در یک‌چهارم لیگ قهرمانان احتمالاً شرکت مستمری نخواهند داشت. پرسپولیس و استقلال می‌بایست در روزهای 5 و 6 شهریور و 26 و 27‌شهریور به‌میدان بروند و اگر هم در اردوی تیم ملی حاضر باشند نسبت به بقیه نفرات کمتر خواهد بود. در کنار آن این دو باشگاه در روزهای 22 و 23‌شهریور نیز در لیگ بازی دارند و برنامه‌شان بیش از‌پیش فشرده خواهد شد. 
اردوی دوم:
دومین اردوی تیم ملی از 13 تا 25‌مهر‌ماه است. این اردوی 12‌روزه که بازهم سه‌روز بیشتر از روزهای مختص فیفاست در حالی برگزار می‌شود که طبق برنامه کی‌روش تیم ملی باید در روزهای 16 و 19مهرماه بازی دوستانه برگزار کند. فیفای دی حدفاصل روزهای 16 تا 25‌مهرماه است. دو روز بعد از پایان اردوی تیم ملی تمام بازی‌های هفته نهم برگزار می‌شود. 
این‌بار سرخابی‌های پایتخت هم می‌توانند بدون مشکل در تمرینات حضور داشته باشند. اگر هر کدام از این تیم‌ها یا هر دو بتوانند از مرحله یک‌چهارم نهایی عبور کنند باید در روز 10‌مهرماه بازی رفت مرحله نیمه نهایی را برگزار کنند و این امکان دارد 5‌روز بعد از دربی در لیگ، این‌بار در آسیا این بازی را داشته باشیم. بازی برگشت هم که روز یکم آبان ماه است و ارتباطی به این اردو ندارد.
اردوی سوم:
اردوی سوم تیم ملی 13‌روزه است. این اردو از روز شانزدهم‌آبان ماه آغاز می شود و در تاریخ 29‌آبان تمام خواهد شد. در این اردو ممکن است یک بازی تدارکاتی در نظر گرفته شود. این‌بار بر خلاف دو اردوی قبلی به جای سه روز، 5‌روز بیش از فیفا دی برای تیم ملی برنامه وجود دارد. بازیکنان خارجی از روزهای 21 تا 29‌آبان در دسترس هستند. سرخابی‌ها اگر بتوانند مرحله نیمه نهایی را هم پشت سر بگذارند تا حد زیادی یکی از این دو تیم اردو را از دست می‌دهد. در روزهای 12 و 19‌آبان دو بازی فینال برگزار می‌شود و ملی‌پوشان یکی از این دو‌تیم در صورت رسیدن تیمشان به فینال حدود نیمی از اردو را از دست می‌دهند و باید مثل لژیونرها در تمرینات شرکت کنند. لیگ هم دو روز بعد از اردوی تیم ملی ادامه پیدا می‌کند و بازی تیم‌هایی که در تیم ملی نماینده دارند سه روز بعد به انجام می‌رسد.
اردوی چهارم:
چهارمین اردوی تیم ملی 3‌روز است و بازیکنان لژیونر هم در آن حضور ندارند. بازیکنان داخلی 72‌ساعتی را در اردوی تیم ملی پشت سر خواهند گذاشت و به‌نوعی ریکاوری می‌کنند تا کم کم در فضای جام ملت‌ها قرار گیرند. این اردو در حالی برگزار می‌شود که نیم‌فصل اول فوتبال ایران با برگزاری بازی‌های هفته پانزدهم در تاریخ 21آذرماه چند روزی است که تمام شده است.
اردوی پنجم:
اردوی آخر تیم ملی هم از روز 8 تا سیزده‌دی ماه خواهد بود. بازهم لژیونرها همراه تیم ملی نیستند یا حداقل همه آنها در دسترس نخواهند بود. این اردو در حالی در روز 13‌دی تمام می‌شود که 4‌روز بعد اولین بازی ایران در این مسابقات مقابل یمن برگزار می‌شود. 
در پایان باید گفت احتمالاً تیم‌ها به برنامه دو اردوی اول و تاریخ اتمامش کمی انتقاد داشته باشند چرا‌که در هر دو اردو تیم‌ها باید یک یا دو روز بعد پایان اردو در لیگ به میدان بروند. در این بین تیم‌های استقلال و پرسپولیس بابت دو بازی هفته ششم حق اعتراض دارند.
اما در انتها این نکته شایان ذکر است که برنامه داده شده توسط کی‌روش برنامه‌ای است که هنوز به تأیید نرسیده و در صورت موافقت فدراسیون و تأمین منابع مالی برگزار می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی