[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۲
  • دوره جدید

آیا مام زیر بغل و اسپری خطرناک هستند؟، روزنامه شیراز نوین

مام زیر بغل و اسپری برای خوشبو کردن و جلوگیری از تعریق بسیار استفاده می‌شود. اما آیا این لوازم ضدتعریق و خوشبو کننده زیر بغل مشکل‌ساز هستند و خطری برای سلامت محسوب می‌شوند؟ در ادامه بیشتر می خواند.
تعریق! ناخوشایندترین حالت ایجاد شده توسط بدن. در بدن ما ۲.۶میلیون غده تولید و ترشح عرق وجود دارد که ما همیشه در حال مقابله با آنها هستیم. تعریق بیشتر اوقات موجب خجالت می‌شود و جالب است بدانید که برای رفع این حالت، مردم به طور متوسط در اروپا ۵۵۰میلیون یورو صرف هزینه خرید مام و اسپری‌های زیر بغل و خوشبوکننده‌ها می‌کنند.
اما مطالعات پزشکی حقیقتی را در مورد تعریق بیان کرده است که تنها فواید آن را بیان می کند.
محققان کانادایی بعد از انجام مطالعاتی در این زمینه به شدت در مورد استفاده از مام زیر بغل که برای جلوگیری از تعریق استفاده می‌شود هشدار دادند. آنها در یک جمله ساده گفتند: بدن ما بدون تعریق و با ماندن مواد سمی داخل بدن به نوعی فاسد می‌شود و به سمت بیماری‌ها می‌رود. تعریق برای سلامت بدن امری حیاتی است و توسط آن بدن سموم را از خود خارج کرده و به حالت طبیعی از لحاظ درجه حرارات و بدون سموم می‌رسد.
پروفسور جورج هونیس می‌گوید یکی از اصلی‌ترین راه‌های خنک شدن بدن و کم شدن در جه حرارت تعریق است و به هیچ عنوان نباید جلوی آن گرفته شود.
با جلوگیری از تعریق در بدن درجه حرارت به اندازه ۴۰درجه هم خواهد رسید که عواقبی بدتر به دنبال خواهد داشت.
اسپری‌هایی که استفاده می‌شوند هرگز نباید به طور مستقیم به پوست به خصوص پوست زیر بغل زده شوند؛ چراکه ۴ماده اصلی تشکیل دهنده آنها برای سلامت سیستم عصبی، قلب، مغز و کلیه‌ها یک تهدید جدی هستند.
از آنجایی که تعریق به طور معمول بعد از انجام یک سری فعالیت‌ها و حالات روحی خاص  همچون استرس، ترس، داشتن رابطه جنسی و انجام حرکات ورزشی ایجاد می‌شود. بهتر است بدانید که با قرار گرفتن در شرایط مثبت می‌توانید سموم بدن را تا حدی خارج کنید و در عین حال با کاهش میزان استرس و ترس در خود تعریق را کاهش دهید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی