[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

روایت علیرضا کریمی از سورپرایز شورای فنی، روزنامه شیراز نوین

ملی‌پوش کشتی آزاد گفت: من در طول تمرینات ماه‌های اخیر با کشتی گیران وزن 97‌کیلوگرم سرشاخ شدم و فکر می‌کنم بتوانم از پس کار در این وزن هم بربیایم. به گزارش «ورزش سه»، بدون شک بزرگ‌ترین سورپرایز ترکیب تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در بازی‌های آسیایی‌2018 انتخاب علیرضا کریمی در وزن 97‌کیلوگرم بود. این ملی‌پوش جوان و با انگیزه که سال گذشته با بدشانسی نتوانست در رقابت‌های جهانی امیدها به مدال برسد، تا چند ماه قبل در وزن 86‌کیلوگرم کشتی می‌گرفت. او بعد از پایان دوران محرومیتش از سوی اتحادیه جهانی در انتخابی تیم ملی تصمیم گرفت به‌خاطر روبه‌رو نشدن با حسن یزدانی به وزن 92کیلوگرم برود. این وزن که فقط مسابقات آن در رقابت‌های جهانی برگزار می‌شود، در بازی‌های آسیایی نیست. به همین خاطر کمتر کسی تصور می‌کرد علیرضا کریمی بتواند به اندونزی برود.
با این‌حال شورای فنی عملکرد ضعیف کشتی‌گیران وزن 97کیلوگرم را دلیل انتخاب علیرضا کریمی برای این وزن عنوان کرد. برای اطلاع بیشتر از وضعیت این ملی‌پوش کشتی آزاد دقایقی با خودش همکلام شدیم.
در ادامه صحبت‌های علیرضا کریمی را در گفت‌و‌گو با خبرنگار «ورزش سه» می‌خوانید.
وقتی انتخاب شدم، خواب بودم!
خودم هم از تصمیم شورای فنی خبر نداشتم و فکر می‌کنم وقتی این خبر اعلام شد، خواب بودم. وقتی بلند شدم، فهمیدم که شورای فنی تصمیم گرفته من در وزن 97‌کیلوگرم به بازی‌های آسیایی بروم. کسی از قبل به من نگفته بود که قرار است چنین اتفاقی بیفتد و خودم هم کمی سورپرایز شدم. 
در تمرینات با سنگین‌تر از خودم کشتی گرفتم
من در طول تمرینات ماه‌های اخیر با کشتی گیران وزن 97کیلوگرم سرشاخ شدم و فکر می‌کنم بتوانم از پس کار در این وزن هم بربیایم. به هر‌حال تمرین با مسابقه شرایط متفاوتی دارد. من در وزن 86‌کیلوگرم بودم و تازه به 92‌کیلوگرم آمده بودم. حالا هم باید وزنم را در این مدت کوتاه باقی مانده بالاتر ببرم.
امیدوارم با مدال از بازی‌های آسیایی برگردم
این تصمیم شورای فنی بوده که پیشکسوتان بزرگی در آن حضور دارند. آنها مسئولیت سنگینی به من سپردند و امیدوارم که در وزن جدید هم بتوانم موفق باشم. بازی‌های آسیایی رقابت سختی است و مدال گرفتن در آن راحت نیست. با این حال من سعی می کنم سربلند به کشور برگردم و بتوانم اولین مدالم را در این رقابت‌ها به دست آورم.
برای جهانی هم وزنم مشخص نیست
من الآن باید وزن اضافه کنم و نمی‌دانم برای مسابقات جهانی در چه وزنی خواهم بود. من در انتخابی تیم ملی در وزن 92کیلوگرم حضور داشتم و اول شدم. شاید به همان وزن برگردم و شاید هم در وزن 97‌کیلوگرم بمانم. باید دید که تصمیم شورای فنی چیست و من هم تابع تصمیم کادرفنی هستم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی