[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

اخبار ورزشی اردیبهشت، روزنامه شیراز نوین

 فقرزدایی از سرانه ورزش شیراز نیازمند عزم جدی است
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس گفت: فقرزدایی از سرانه ورزشی شهر شیراز نیازمند عزم جدی است. 
حیدرعلی کامیاب که در حاشیه بازدید از عملیات عمرانی احداث چمن مصنوعی مجموعه ورزشی بعثت شیراز سخن می‌گفت، شیراز را به لحاظ سرانه ورزشی شهری کم‌برخوردار معرفی کرد و افزود: برای رفع این مشکل، نیاز است همه مدیران شهری و مرتبط با ورزش آستین‌ها را بالا بزنند.
وی نقش شهرداری و شورای اسلامی شهر و مجموعه شهرسازی استان را در تحقق آرمان محرومیت‌زدایی از چهره شهر شیراز در حوزه ورزش پررنگ دانست و گفت: متأسفانه در سال‌های گذشته عده‌ای فرصت‌‌طلب با فرصت‌سوزی مدیران، اراضی را که می‌شد از آنها به عنوان اراضی ورزشی استفاده کرد، با تغییر کاربری به زمین‌های مسکونی و تجاری تبدیل کرده‌اند.

 

افتتاح زمین چمن مصنوعی روستای میشان از توابع ممسنی
با حضور مسئولان استانی و محلی، زمین چمن مصنوعی روستای میشان از توابع شهرستان ممسنی افتتاح و بهره‌برداری شد. 
به دنبال تحقق اهداف اداره کل ورزش و جوانان فارس در افزایش زیرساخت‌های ورزشی در سطح استان، هم‌زمان با میلاد باسعادت منجی عالم بشریت و هفته جوان، این پروژه ورزشی در زمینی به مساحت 1200متر مربع و با هزینه‌ای بالغ بر 2میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی در روستای میشان از توابع شهرستان نورآباد ممسنی افتتاح و در اختیار علاقه‌مندان به ورزش در این منطقه قرار گرفت. نماینده مردم شهرستان‌های ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی در حاشیه بهره‌برداری از این پروژه ورزشی، هدف از اجرای این طرح‌ها را توجه ویژه به جوانان و توسعه فعالیت‌های ورزشی و همچنین ایجاد مکانی برای اوقات فراغت جوانان و نوجوانان عنوان کرد.

 

کسب رتبه نخست سال 96 در سطح کشور حاصل کار تیمی بود
مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت: کسب رتبه نخست در بین استان‌های کشور در سال 96 حاصل تلاش و کار تیمی در سطح استان بود. حیدرعلی کامیاب در اولین جلسه با کارکنان این اداره در سال جدید که صبح روز یکشنبه دوم اردیبهشت ماه در سالن اجتماعات اداره برگزار شد، با بیان این مطلب و تبریک اعیاد شعبانیه افزود: از همه همکاران خودم در سطح استان که در سال 96 با کسب رتبه نخست کشوری افتخاری دیگر برای مردم استان رقم زدند قدردانی می‌کنم. وی به ماه پربرکت شعبان و اعیاد فرخنده آن اشاره کرد و گفت: ماه شعبان برای شیعیان بسیار عزیز و گرامی است و علاوه بر اینکه جشن و شادی در این ایام به طور ویژه صورت می‌گیرد، دل‌های مردم بیشتر از سایر ایام به سمت خدا راهی می‌شود. مدیرکل ورزش و جوانان با گرامیداشت روز پاسدار و جانباز، ضمن پاسداشت یاد و خاطره همه ایثارگران نظام مقدس جمهوری اسلامی و همچنین آرزوی سلامتی برای جانبازان عزیز، مهم‌ترین وظیفه ما در سال جاری را حفظ عنوان نخست کشوری و خدمات بهتر به مردم عنوان کرد و گفت: حفظ این عنوان و برتری در کشور با کار و تلاش مضاعف و عاشقانه حاصل می‌گردد. کامیاب خاطرنشان کرد: سال 97 از سوی مقام معظم رهبری، سال حمایت از کالای ایرانی نام‌گذاری شده است. اقتصاد کشور وقتی ثبات و ارزش پیدا می‌کند که همه ملت در کنار دولت، انقلابی ملی در این زمینه به وجود بیاورند.

 

توسعه ورزش پهلوانی، ساختن شهری پویا و شهروندانی اخلاق‌مدار را به دنبال خواهد داشت
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس گفت: توسعه ورزش پهلوانی، ساختن شهری پویا و داشتن شهروندانی اخلاق‌مدار را به دنبال خواهد داشت. حیدرعلی کامیاب که پیش از ظهر روز یکشنبه دوم اردیبهشت‌ماه در مجمع عمومی هیئت پهلوانی و ورزش‌های زورخانه‌ای استان فارس سخن می‌گفت، بخش عمده‌ای از بار فرهنگ‌‌سازی در جامعه را بر دوش دستگاه ورزش دانست و افزود: امروز دستگاه ورزش و جوانان استان، پس از آموزش و پرورش بیشترین مخاطب را در نسل نوجوان و جوان داراست.
وی پیشرفت تکنولوژی را یکی از علل تغییر الگوهای تعلیم و تربیت در جامعه کنونی دانست و افزود: با پیشرفت تکنولوژی و پیچیده‌تر شدن الگوهای ارتباطی بین نسل جوان، نقش مربیان در تعلیم و تربیت نوجوانان و جوانان بیش از گذشته شده است.
کامیاب با اشاره به وجود بیش از ۲۰۰هزار ورزشکار بیمه شده در استان فارس، این ظرفیت را یک جامعه و کلونی جمعیتی شایان توجه در مناسبات اجتماعی دانست و گفت: برخی رشته‌های ورزشی نظیر پهلوانی و آیین‌های زورخانه‌ای می‌توانند نقش به سزایی در فرهنگ‌سازی در جامعه ایفا کنند.

 

سالن اختصاصی ویژه ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا ساخته می‌شود
کامیاب گفت: برای توسعه هرچه بیشتر، سالن اختصاصی ویژه ورزش‌ بیماران خاص و پیوند اعضا در شیراز ساخته می‌شود. حیدرعلی کامیاب مدیرکل ورزش و جوانان فارس در دیدار رئیس و اعضای هیئت ورزش‌های بیماران خاص و پیوند اعضا که صبح روز یکشنبه 9اردیبهشت‌ماه در دفتر وی برگزار شد، با بیان این مطلب و خیرمقدم و تبریک اعیاد شعبانیه افزود: کار شما عزیزان در این هیئت کمتر از عبادت نیست و همه زحمات شما برای این افراد نزد خداوند محسوس است.
کامیاب با اشاره به درمان ورزشکاران بیمار از طریق ورزش خاطرنشان کرد: در همه رشته‌های ورزشی، ورزشکار برای پیشگیری از بیماری ورزش می‌کند، ولی در این رشته ورزش کردن موجب کنترل درمان است.

 

توسعه ورزش صدرا رونق همه‌جانبه این شهر را به‌دنبال خواهد داشت
مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت: توسعه ورزش شهر صدرا، رونق همه‌جانبه این شهر را به دنبال خواهد داشت. حیدرعلی کامیاب در حاشیه مراسم کلنگ‌زنی مجموعه ورزشی این شهر گفت: متأسفانه در گذشته پیش‌بینی‌های لازم برای توسعه ورزش این شهر انجام نشده است.
وی با بیان اینکه در کشورهای پیشرفته دنیا بهترین زمین‌های یک شهر برای احداث اماکن ورزشی و توسعه زیرساخت‌های این حوزه در نظر گرفته می‌شود گفت: متأسفانه تا پیش از این، پرت‌ترین زمین‌های شهر صدرا برای اماکن ورزشی در نظر گرفته می‌شد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس، توجه به ورزش را مسیری مناسب برای برندسازی شهر صدرا دانست و با انتقاد از نگاهی که شهر صدرا را شهرک می‌داند گفت: با شناخت درست مدیرعامل شرکت عمران صدرا، شهردار و اعضای شورای این شهر از ورزش، امیدواریم با تغییر نگاه‌ها، در تصمیم‌گیری‌های شهری شاهد تخصصی شدن برنامه‌ریزی‌ها در حوزه ورزش باشیم.

 

ساخت استخر و تکمیل خوابگاه ورزشی سروستان، از اولویت‌های ماست
مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت: ساخت استخر و تکمیل خوابگاه ورزشی، اولویت‌های اداره کل ورزش و جوانان در شهرستان سروستان است.
حیدر علی کامیاب که صبح روز سه‌شنبه ۲۵اردیبهشت ماه در نشست مشترک با جمعی از ورزشکاران و رؤسای هیئت‌های ورزشی شهرستان سروستان سخن می‌گفت، علت تأخیر در عملیات ساخت استخر این شهرستان را منصرف شدن سرمایه‌گذار بخش خصوصی در دو نوبت پیش از این عنوان کرد و افزود: با جانمایی جدید و حضور پیمانکار باسابقه، عملیات احداث استخر سرپوشیده سروستان تا چند روز آینده آغاز می‌شود. وی در ادامه این نشست که معاون سیاسی امنیتی و امور اجتماعی استانداری فارس و فرماندار شهرستان سروستان نیز حضور داشتند، سرانه ورزشی شهرستان سروستان را ۱۱۵سانتی‌متر و بیش از میانگین استانی اعلام کرد و افزود: بر اساس برنامه پنجم توسعه، سرانه ورزشی شهرستان‌ها  باید۷۰سانتی‌متر باشد که از این نظر، سروستان در شرایط خوبی قرار دارد.

 

کلنگ‌زنی برای احداث ۵زمین چمن مصنوعی در روستاهای زرین‌دشت
با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان، نماینده مردم داراب و زرین‌دشت در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و جمعی از مسئولان محلی، کلنگ احداث ۵زمین چمن مصنوعی در روستاهای شهرستان زرین‌دشت به زمین زده شد. حیدرعلی کامیاب پیش از ظهر جمعه هفتم اردیبهشت در حاشیه مراسم کلنگ‌زنی این پروژه‌ها، با اشاره به لزوم توجه به ورزش و توسعه زیرساخت‌های آن در روستاها گفت: بر اساس نگاه عدالت‌‌محور دولت، تلاش کرده‌ایم توزیع امکانات در حوزه ورزش در تمام نقاط استان عادلانه باشد. وی با بیان اینکه توسعه و پیشرفت در کنار توزیع عادلانه و مناسب امکانات، اعتبارات و فعالیت‌ها محقق می‌شود افزود: تمام سعی و تلاش ما این است که فارس در حوزه ورزش، استانی ‌باشد که مسیر توسعه متوازن و پایدار را بر اساس عقلانیت و طرح آمایش سرزمینی طی کند. مدیرکل ورزش و جوانان فارس با تأکید بر اینکه توزیع عادلانه منابع و امکانات، حذف شکاف‌های ایجاد شده بین مناطق مختلف استان و ارتقای جایگاه ورزش در روستاها از راهبردهای اداره کل ورزش و جوانان استان است افزود: رفع آسیب‌های اجتماعی یکی از اهداف مسیر توسعه زیرساخت‌ها در روستاهاست. کامیاب توجه به زیرساخت‌های ورزشی و اصلاح ساختار توزیع امکانات را راه‌حل فقرزدایی در ورزش دانست و گفت: توزیع متوازن امکانات و اعتبار بر اساس طرح آمایش سرزمینی، توسعه متوازن استان را به همراه خواهد داشت.

 

فروغ عباسی، قهرمان اسکی آسیا: 
حمایت‌های مدیرکل باعث حضورم در المپیک زمستانی شد
قهرمان اسکی ایران و آسیا گفت: اگر حمایت‌های مدیرکل ورزش و جوانان فارس نبود، هرگز قادر به شرکت در مسابقات المپیک زمستانی کره جنوبی نبودم. فروغ عباسی، اسکی‌باز شیرازی و المپیکی کشورمان در مراسم تجلیل از قهرمانان، از مدیرکل ورزش و جوانان به نیکی یاد کرد و گفت: اگر تلاش‌ها و پیگیری‌های کامیاب نبود، برخی افراد اجازه نمی‌دادند در المپیک کره شرکت کنم؛ اما کمک‌های اداره کل ورزش استان و زحمات اداره ورزش شیراز و تلاش‌های یزدان‌پناه، رئیس هیئت اسکی استان باعث شد المپیک زمستانی کره را از دست ندهم.

 

آیین تجلیل از قهرمانان و نخبگان ورزش و جوانان فارس
با حضور مسئولان استانی آیین تجلیل و قدردانی از قهرمانان، مدال‌آوران و نخبگان ورزش و جوانان فارس، شامگاه سه‌شنبه 11اردیبهشت ماه در هتل همای شیراز برگزار شد.
در این برنامه که به مناسبت اعیاد شعبانیه و میلاد باسعادت منجی عالم بشریت، حضرت مهدی امام زمان(عج) و هفته جوان برگزار شد، از 250نفر از قهرمانان، مدال‌آوران، مربیان، هیئت‌های برتر، رؤسای شهرستان‌های برتر، فرمانداران منتخب، سازمان‌های مردم‌نهاد برتر و جوانان نخبه که در سال 96 برای استان و کشور افتخارآفرینی کرده‌اند، با اهدای لوح سپاس و هدایا قدردانی شد. 
این همایش با حضور‌ هادی پژوهش معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس، جمالی نماینده مردم شهرستان فسا در مجلس شورای اسلامی، حیدرعلی کامیاب مدیرکل ورزش و جوانان فارس، عالیشوندی فرماندار شیراز، اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، معاونان اداره کل، تنی چند از مدیران ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان، رؤسای ادارات ورزش و جوانان شهرستان‌های فارس، رؤسا و نایب‌رئیسان هیئت‌های ورزشی استان، پیشکسوتان، قهرمانان، مدال‌آوران، نخبگان و سازمان‌های مردم‌نهاد، با شکوه و نظم و ترتیبی خاص در سالن ملاصدرای هتل همای شیراز برگزار شد.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی