[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

عزای فاطمی در ۱۸۰ مدرسه برگزار می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

به همت ستاد مردمی اهل بیت(ع) و جمعیت گفتمان انقلاب اسلامی، ۱۸۰ موکب طی ایام فاطمیه در سومین حرم اهل بیت(ع) برپا خواهد شد. همچنین در ۱۸۰ مدرسه مراسم عزای فاطمی و ۱۸۰ روضه خانگی هم برپا خواهد شد.
به گزارش ایسنا، نماینده ولی فقیه در استان فارس سه‌شنبه ۱۵ آذر در گردهمایی خادمان مواکب شیراز ضمن قدردانی از دست‌اندرکاران این حرکت مردمی و به طور خاص مجموعه شورای شهر که از آن حمایت کرده‌اند، گفت: در آستانه فرا رسیدن چهلمین سالروز شهادت، شهدای حادثه تروریستی حرم شاهچراغ(ع) هستیم.
آیت‌الله لطف‌الله دژکام از گروه‌های مردمی و هیئات مذهبی و خادمان مواکب فاطمی خواست تا با همتی عالی نشان‌دهنده جاری بودن بصیرت فاطمی در سومین حرم اهل بیت(ع) باشند و افزود: باید برای برگزاری سوگواری ایام فاطمیه و همچنین مراسم شهدای حرم سنگ تمام گذاشت و مراسم باشکوهی برگزار کرد.
وی پیشنهاد داد تا بنرهای مواکب فاطمی متحدالشکل بوده و همگی از عکس درب آتش زده منزل بانوی دو عالم استفاده کنند و سپس ادامه داد: برای داشتن بصیرت باید به حضرت زهرا(س) متوسل شویم و این مسئله لازمه ظهور منجی عالم بشریت است.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه شهدای حمله تروریستی به حرم حضرت شاهچراغ(ع) در حرمی شهید شدند که صاحب حرم هم شهید و هم غریب بوده است، گفت: جهان تشیع بدهکار حضرت احمد بن موسی شاهچراغ(ع) است؛ زیرا در معرفی حجت هشتم امانت‌داری و همت کرد و آقایی و مردانگی را به اوج رساند.
وی با اشاره به وقایع و ناآرامی‌های اخیر که طی آن تعدادی از مدافعان امنیت به شهادت رسیدند، گفت: اگر امروز شهید می‌دهیم، تازگی ندارد. اگر در کوچه‌ و خیابان‌ها، امنیت ادامه‌دهندگان راه اهل بیت عصمت و طهارت(ع) را سلب می‌کنند، مسئله تازه‌ای نیست و برای این مسئله هم غم به دل خود راه نمی‌دهیم؛ زیرا می‌دانیم مسیرمان در طول ۱۲۰۰ سالی که از شهادت حضرت شاهچراغ(ع) می‌گذرد، همین بوده و در این مسیر هم شهدای زیادی تقدیم شده است.
دژکام با یادآوری اینکه در این مسیر ۱۴۳ روحانی اعم از مجتهد و طلبه شهید شده‌اند، گفت: پای این حرکت حق‌خواهی و حق‌طلبی برای اهل بیت(ع) خون چند مرجع ریخته شد؛ یکی از آن‌ها شهید صدر و یکی شهید حکیم و یکی هم شهید آیت‌الله دستغیب است. این مسیر راهی نیست که برای ما ناشناخته باشد و گمان کنیم مسئله تازه‌ای می‌خواهد اتفاق افتد.
دژکام با اشاره به تهدیدات اغتشاشاگران اظهار کرد: سر آقای ما بالای نیزه رفته است، اما امروز عده‌ای ما را تهدید می‌کنند و عمامه روحانیت را از سر برمی‌دارند؛ ما را از چه می‌ترسانند. کسی که جز سخن امام حسین(ع) را تکرار نمی‌کند و ادعایی جز سخن اهل بیت(ع) ندارد، از این تهدیدات و اقدامات هراسی ندارد. این مسیر جای پشیمانی ندارد.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی