[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۲
  • دوره جدید

محرومیت در روستاها همچنان بالاست ، روزنامه شیراز نوین

دکتر جمشید جعفرپور نماینده مردم لارستان، گراش و خنج در مجلس شورای اسلامی‌ با بیان اینکه عمران و آبادانی روستاها یک مطالبه مردمی ‌و در جهت محرومیت‌زدایی است بر لزوم توسعه روستایی و ایجاد امکانات برابر و عادلانه در روستاها تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی ‌بنیاد مسکن استان فارس، دکتر جعفرپور در نشست بررسی مسائل و مشکلات 16 روستای بخش مرکزی لارستان که با حضور فرماندار ویژه شهرستان لارستان و مسئولان محلی برگزار شد اظهار داشت: از برکات انقلاب اسلامی ‌و ثمرات نظام اسلامی ‌توسعه روستاها و ارائه خدمات بیشتر به روستاها است، هرچند در سال‌های گذشته در این زمینه فعالیت‌های زیادی انجام شده است اما همچنان حجم محرومیت‌ها در مناطق روستایی بالا است، روستاها کانون کار و تولید و تأمین معیشت است و با ایجاد فرصت‌های کار و تولید و توسعه روستایی باید انگیزه‌های لازم برای ماندگاری روستاییان فراهم کرد.
نماینده لارستان،خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی ‌افزود: شهرستان لارستان و بخش مرکزی این شهرستان ظرفیت‌های مناسبی در زمینه توسعه دارد و باید از همه امکانات و ظرفیت‌های قانونی بهره‌گیری کرد تا شرایط توسعه در این روستاها تسهیل شود. در این نشست مسائل و مشکلات روستاهای بلوچی، کهن برهان، شتوان، سایبان، سردشت، مهرآباد، کهنویه، درز، رمیجان، دولت آباد، بیخویه، زیارت، شاه غیب، چاه نهر، کهنه و علی آباد بخش مرکزی لارستان مورد بررسی قرار گرفت.
فرماندار ویژه شهرستان لارستان نیز در این نشست با بیان اینکه بخش مرکزی شهرستان لارستان از تعدد و تنوع امکانات و فرصت‌های توسعه روستایی برخوردار است گفت: در سال‌های اخیر با تداوم خشکسالی و کم‌آبی بسیاری از مردم روستاها دچار مشکلاتی شده‌اند، تأمین معیشت و ایجاد فرصت‌های توسعه در این مناطق به ماندگاری بیشتر روستاییان و کاهش مهاجرت‌ها می‌انجامد. جلیل حسنی با بیان اینکه شهرستان لارستان از جمله مناطق تأثیر‌گذار در توسعه محلی و منطقه‌ای در استان فارس است گفت: باید تلاش‌های مسئولین ادارات در جهت خدمت به مردم، بیشتر و گسترده‌تر شود ایجاد رضایت‌مندی مردم، یکی از وظایف مدیران است مسئولین ارتباط مستمر با مردم و سرکشی به روستاها و بخش‌های تابعه را بطور مداوم داشته باشند.
حسنی همچنین با بیان اینکه تأمین زیرساخت‌های توسعه در مناطق روستایی لارستان یک اولویت اساسی است گفت: یکی از موضوعاتی که در منطقه لارستان زبانزد عام و خاص است و همه به آن اذعان دارند وحدت و اتحاد و برادری مردم این منطقه است.باید از این فرصت‌ها برای توسعه بیشتر و محرومیت‌زدایی در روستاها استفاده کرد. فرماندار ویژه لارستان افزود: مردم این خطه با وحدت، همدلی و همراهی و هم‌سوء‌بودن و با هم‌افزایی در موضوعات مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و... هماهنگ عمل می‌کنند و با هدایت علما و روحانیون و بزرگان، شیعه و سنی با هم هستند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی