[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

نرخ دلار سال ۹۸ در آبان‌ماه برآورد می‌شود، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می‌گوید برای برآورد نرخ دلار در سال ۹۸ باید تا آبان‌ماه صبر کرد و بر اساس شرایط درآمدزایی دولت نرخ را برآورد کرد.
محمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تعیین نرخ دلار در بودجه سنواتی توضیح داد: ما در بودجه نرخ دلار را نمی‌نویسیم، هیچ سالی این کار نشده و نخواهد شد، بلکه برای تعیین میزان درآمدهای منابع نفتی و سهم دولت در بودجه عمومی ‌یک نرخ محاسباتی را در نظر می‌گیریم. عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: به طور مثال در زمان بررسی بودجه مطرح می‌کنیم که سهم بودجه از نفت مثلاً 100 هزار میلیارد تومان است، یعنی درآمد حاصل از صادرات نفت به دلار چه مبلغی می‌شود و نرخ هر بشکه به دلار را به ریال برآورد می‌کنیم به این نحو مبنای محاسباتی دلار تعیین می‌شود.
نماینده مردم تفرش در مجلس دهم شورای اسلامی ‌گفت: در بودجه سال 97 نرح محاسباتی 3750تومان بود اما به دلیل اتفاقاتی که در درآمدهای بانک مرکزی رخ داد رقم به 4 هزار و 200 تومان افزایش پیدا کرد. وی بیان کرد: برای برآورد نرخ محاسباتی دلار در سال 98 باید تا آبان ماه صبر کرد تا روند فروش نفت احصا شود. در کنار آن لازم است بدانیم قیمت دلار برای تهیه کالاهای اساسی به‌چه نحوی است و برای مدیریت، جمع‌بندی و اقتصاد کلان به میزان فروش نفت باید داشته باشیم.
حسینی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، گفت: بنابراین برای برآورد نرخ محاسباتی باید قیمت هر بشکه نفت به دلار تعیین شود و سپس در لایحه بودجه سنتوانی نرخ لحاظ شود.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بیان کرد: نرخ محاسباتی در نرخ بازار ثانویه اثر مستقیم دارد و می‌تواند تأثیر داشته باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی