[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

اعتصاب همراهی با دشمن است ، روزنامه شیراز نوین

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در آیین تکریم و معارفه فرماندار ویژه شهرستان فسا گفت: ایران مانند یک الماس گران‌بهاست. در این مراسم از تلاش علیرضا فیروزی فرماندار ویژه شهرستان فسا تقدیر و محمدصادق صفرپور به عنوان سرپرست جدید فرمانداری ویژه شهرستان فسا معارفه شد. به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، اسماعیل محبی‌پور با اشاره به فراخوان‌ اخیر برای تعطیلی بازار و مغازه‌ها، اظهار داشت: امروز قابل پذیرش نیست که عده‌ای از ترس و گروهی قلیل نیز در جهت همراهی با اغتشاشگران مغازه‌های خود را تعطیل کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با بیان اینکه ماهیت دشمن اکنون بعد گذشت چند ماه از اغتشاشات مشخص شده است، گفت: در شرایط کنونی امنیت در تمام استان و شهرستان‌های فارس برقرار است و به همین دلیل تعطیلی مغازه‌ها قابل پذیرش نیست و هرکسی به فراخوان دشمن پاسخ مثبت داد، انتظار نداشته باشد بتواند کسب و کار خود را ادامه دهد؛ چون در شرایط حساس مردم را رها کرده و آب در آسیاب دشمن 
ریخته است.
وی اضافه کرد: قطعاً کسانی که با دشمن همراهی کنند، با مجازات‌هایی که تعیین شده مواجه خواهند شد.
محبی پور تأکید کرد: حساب افرادی که با فراخوان دشمن همراهی کنند، مسدود و مالیات حداکثری برای آنها اعمال و همچنین ممنوع‌الخروج از کشور خواهند شد.
وی توضیح داد: هر شغلی که در مسیر همراهی با دشمنان از ساعت 16 عصر دوشنبه 14 آذرماه 1401 فروشگاه خود را تعطیل کرده باشد، با آنها برخورد جدی می‌شود.
وی با اشاره به جهاد تبیین و شرایط امروز کشور افزود: ایران از دیرباز تاریخ پرفراز و نشیبی داشته و این سؤال مطرح است که چرا این وضعیت همواره در کشور وجود داشته است؟ 
وی ادامه داد: آرمان گرایی نظام جمهوری اسلامی همواره بهانه هجمه‌های دهه‌های گذشته به مردم ایران بوده و این سؤال مطرح است که دلیل هجمه‌های همه‌جانبه پیش از انقلاب اسلامی چه بوده است؟
وی با بیان اینکه باید پرسید که قدرت‌های جهانی چرا دنبال هجمه به خاک کشور ما هستند، گفت: ایران مانند یک الماس گران‌بهاست؛ موقعیت جغرافیایی و استراتژیک، منابع طبیعی و... از ویژگی‌های مهم کشور است که چشم استکبار را گرفته است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: بر فراز ایران 3هزار ماهواره با 300 شبکه فارسی زبان برپا کردند که فرهنگ کشور را مورد هجمه قرار دهند و در سال‌های اخیر حداکثر فشار اقتصادی و تحریم را علیه مردم ایران به کار گرفتند که نتیجه آن خودکفایی کشور شد.
وی ادامه داد: در حال حاضر نیز بزرگ‌ترین جنگ رسانه ای تاریخ جهان علیه ایران در حال انجام است و فوت بانوی ایرانی به نام مهسا امینی نیز یک بهانه بود که مورد بهره برداری بیگانگان قرار گرفت. وی با بیان اینکه برخی سؤال می‌کنند که چرا اغتشاشات جمع نمی‌شود، افزود: ‌اغتشاشات این دوره یک فتنه سنگین است و نیروهای مسلح و نیروهای امنیتی، اطلاعاتی و... باید مظلومیتشان به جهان و مردم ایران ثابت می‌شد.
وی گفت: فارس به جز رخداد تلخ تروریستی حمله به حرم مطهر شاهچراغ(ع) در ردیف استان‌های آرام کشور در حوادث اخیر 
بوده است.
محبی پور با اشاره به اینکه دشمن به دنبال کشته‌سازی بوده است، افزود: تلاش داشتند که با کشته‌سازی، جمهوری اسلامی را مورد اتهام واقع کنند و عملیات روانی در جامعه به راه بیندازند که آشوب‌های خیابانی به راه افتد که مأموران انتظامی و امنیتی در مظلومیت کار را دنبال کردند؛ به نحوی که آمار مجروحان نیروهای انتظامی و امنیتی به نسبت اغتشاشگران 5 به یک است و همچنین 5 نفر از این نیروهای انتظامی و امنیتی برای امنیت استان فارس تاکنون شهید شده‌اند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: در طول 2 ماه گذشته هزار و 700میلیارد تومان خسارت مستقیم در پی اغتشاشات به کشور وارد شده است و در استان فارس نیز در این مدت 20میلیارد تومان خسارت مستقیم وارد شده و حدود 20میلیارد تومان نیز برای افزایش سطح امنیت جامعه هزینه شده است و اگر کسی در مسیر پیشبرد اهداف دشمن هزینه ایجاد کرد، خود نیز باید هزینه پرداخت کند و قطعاً این هزینه به این افراد تحمیل می‌شود. وی با بیان اینکه در این شرایط تکلیف دوست و دشمن کاملاً مشخص شده است، گفت: کم کاری در ارگان‌های دولتی نیز باید ترمیم شود.
وی با بیان اینکه در یک سال گذشته تحریم نفتی کشور شکسته شده است، گفت: بدهی دولت به صورت ماهانه با پرداخت هر ماه 13هزار میلیارد تومان در سال جاری پرداخت شده است و شرایط پیش رو قطعاً بهتر خواهد بود.
محبی پور با بیان اینکه ایران در همه عرصه‌های منابع طبیعی غنی است، گفت: قطعاً ایران مستقل و قدرتمند در آینده جهان حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و قطعاً دشمنان از این ظرفیت‌ها هراس دارند. وی علت تمام فشارها در 4 دهه گذشته به ایران را استقلال و آزادی دانست و گفت: کسانی که تصور می‌کنند با کوتاه آمدن در برابر غرب یا شرق وضعیت کشور بهتر خواهد شد، سخت در اشتباه هستند. 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: جمهوری اسلامی امروزه در عرصه‌های مختلف از جمله انرژی هسته‌ای، علوم نوین، هوا و فضا و رتبه‌های دانشگاهی با توجه به شرایطی که به کشور ما تحمیل شده، جزء 10 کشور برتر جهان قرار دارد. وی با بیان اینکه ایران قوی دشمن خواهد داشت، تأکید کرد: مطمئناً افکار شوم و پلید دشمنان با شکست مواجه خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی