[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۸
  • دوره جدید

گلخانه‌ها از نمایشگاه تا بازار جهانی ، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی فارس گفت: بیش از 115 شرکت تولیدی در حوزه گل و گیاه و گلخانه در سایت نمایشگاهی فارس حضور دارند. به گزارش شیرازنوین، روابط عمومی شرکت نمایشگاه‌های بین المللی فارس، مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی فارس گفت: هفدهمین نمایشگاه گلخانه، باغبانی، گل و گیاه و تجهیزات وابسته به همراه هفدهمین نمایشگاه گیاهان دارویی در سایت نمایشگاهی فارس آغاز به کار کرد.
فرهادی افزود: شرایط آب و هوایی مناسب و متنوع و آفتاب تابان ایران، نیروی انسانی کارآمد و ارزان، منابع انرژی ارزان و همچنین برخورداری از منابع ژنتیکی بسیاری از گیاهان زینتی و گلخانه ای و گیاهان دارویی، این کشور را تبدیل به یکی از مستعدترین مناطق جهان برای تولید محصولات گلخانه ای و گیاهان دارویی کرده است. او ادامه داد: از محدودیت‌های استراتژیک در این بخش محدودیت منابع آب و زمین می‌باشد؛ لذا لازم است در کشور ما نیز به منظور بهره برداری بهینه از منابع و پیشرفت در امر تولید این محصولات، همچون کشور‌های فعال در این زمینه مثل هلند که علی رغم محدودیت سرزمینی به گسترش و ایجاد گلخانه‌های بزرگ روی آوردند، برنامه ریزی و زیرساخت‌های لازم را ایجاد کنیم.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی فارس اضافه کرد: به دلیل اهمیت نقش و جایگاه این حوزه‌ها، هرساله نمایشگاه‌های تخصصی کشاورزی و باغبانی به عنوان محلی برای رونمایی از آخرین دستاوردها، تکنولوژی، محصولات و خدمات این صنایع در سراسر دنیا برگزار می‌شوند.
فرهادی گفت: در همین راستا شرکت نمایشگاه‌های بین المللی فارس به منظور فراهم کردن بستر لازم برای معرفی آخرین دستاوردهای فنی و علمی و روش‌های نوین کشت، نگهداری و برداشت همراه با تبادل اطلاعات و تجربیات و بازاریابی بین تولیدکنندگان، متخصصان و بهره‌برداران هفدهمین نمایشگاه بین المللی گلخانه، باغبانی، گل و گیاه و تجهیزات وابسته را به همراه هفدهمین نمایشگاه تخصصی گیاهان دارویی و صنایع وابسته برگزار می‌کند.او ادامه داد: در حاشیه برگزاری این نمایشگاه، کلاس‌های آموزشی در سالن بهار با هدف آموزش آخرین روش‌های پرورش گل و گیاه و افزایش بهره‌وری باغات و همچنین توسعه گلخانه‌ها برای تولیدکنندگان و بازدیدکنندگان برگزار می‌شود. مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس با بیان اینکه بیش از 115 شرکت‌کننده در این نمایشگاه حضور دارند، گفت: شرکت‌کنندگان از استان‌های فارس، یزد، تهران، قزوین، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، خوزستان، مرکزی، مازندران، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، قم، همدان، کرمان و خراسان رضوی هستند. فرهادی افزود: این عناوین نمایشگاهی در متراژی به مساحت ده‌هزار مترمربع و در سالن‌های حافظ، نرگس و سرو برگزار می‌شود. مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس گفت: علاقه مندان می‌توانند پس از دریافت بلیت بازدید از وبگاه شرکت نمایشگاه‌های بین المللی فارس به آدرس www.farsfair.ir از این عناوین نمایشگاهی بازدید کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی