[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

وضعیت وخیم ١٨ بیمار کرونایی در فارس، روزنامه شیراز نوین

ابوذر پاریزی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا روز سه شنبه پانزدهم آذر ۱۴۰۱، اعلام کرد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، وی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دومیلیون و ٢۵۶هزار و ٢۶۴ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۱هزار و ٧٧٠ بیمار مثبت شناسایی شده است.
وی افزود: از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک‌میلیون و ٨٢٨هزار و ٣٩ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳هزار و ١٠۵ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۲۸هزار و ٢٢۵ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸هزار و ۶۶۵ بیمار مثبت شناسایی شده است. به گفته پاریزی، با بستری ٢٣ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم‌اکنون ١۵۴ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ١٨ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی 
دریافت می‌کنند. او افزود: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوت ناشی از کووید ۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت‌هزار و ۱۶۷ نفر است. همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۵۳هزار و ۵۶۴ هم‌استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت‌میلیون و ۲۸۴هزار و ٣٣۴ دوز رسیده که از این تعداد سه‌میلیون و ۴۳۴هزار و ٧٣٠ دوز نوبت اول، سه‌میلیون و ۱۴۱هزار و 749 دوز نوبت دوم، یک‌میلیون و ۵۷۵هزار و ٣۶٠ دوز نوبت سوم و ۱۳۲هزار و ۴٩۵ دوز یادآور واکسن بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی