[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

تداوم عمران در شهر فرزانگان، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی، تجهیز مدیریت شهری به ماشین‌آلات سنگین، احداث ساختمان‌های شهرداری و شورای اسلامی شهر، احداث آرامستان، جمع‌آوری اصولی سگ‌های ولگرد و خروج شهر جدید از بن‌بست ارتباطی از مهم‌ترین مواردی بود که شهردار صدرا در نشست خبری با اصحاب رسانه به آنها اشاره کرد. بهزاد پرنیان صبح سه‌‌شنبه ۱۵ آذرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه به تلاش برای سازندگی شهر جدید اشاره کرد و گفت: ٩ پروژه بزرگ‌مقیاس در شهر صدرا با اعتباری بالغ بر ۶٠٠میلیارد تومان تعریف شده است.
او با تشریح جزئیاتی از این پروژه‌ها گفت: از جمله این طرح‌ها می‌توان به ساختمان مرکزی شهرداری صدرا، ساختمان شورا، دو پارک شهری، آرامستان، سالن آمفی‌تئاتر، فرهنگ‌سرا و دو پیاده‌رو اشاره کرد. این مقام مسئول اظهار داشت: بر اساس تخمین‌های صورت گرفته، اعتبار لازم برای ایجاد این پروژه‌ها ۶٠٠میلیارد تومان پیش‌بینی شده و مقرر شده تا این طرح‌ها به صورت مشارکت ۵٠درصدی میان شهرداری و شرکت عمران اجرایی گردد. شهردار صدرا به تلاش‌هایی که برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی انجام شده اشاره کرد و افزود: با افزوده شدن ۱۶ دستگاه اتوبوس به شهر صدرا، ظرفیت حمل و نقل مسافر به شهر صدرا دو برابر شد. ۳ دستگاه اتوبوس به صورت مستقیم و با ۱۴میلیارد هزینه خریداری شده است و روز پانزدهم آذرماه وارد چرخه حمل و نقل شد. ۱۳ دستگاه اتوبوس هم به صورت یارانه‌ای خریده شده که ۴ دستگاه آماده واگذاری است و ۹ دستگاه دیگر تا پیش از عید وارد چرخه استفاده می‌شود. او با اشاره به این موضوع که تا پایان سال تعداد اتوبوس‌های شهری صدرا به ٣١ دستگاه می‌رسد، افزود: ۶ مینی‌بوس و ون نیز به صورت یارانه‌ای خریده شده و به‌زودی به مردم خدمت‌رسانی می‌کند. این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنانش از خرید تجهیزات لازم برای انجام خدمات عمرانی و ایمن‌سازی شهر خبر داد و بیان داشت: ماشین‌آلات سنگین لودر، گریدر، باب کت، پرس زباله، حمل زباله، آب‌پاش، جرثقیل و ماشین آتش‌نشانی سبک نیز با ۶۵میلیارد تومان هزینه خریده شده است که تا پایان سال مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند. همچنین با ۳۵میلیارد تومان هزینه، یک آتش‌نشان بوم بلند هیدرولیکی در حال خرید است که ۳۰میلیارد تومان از این هزینه از طریق تهاتر زمین توسط شرکت عمران صدرا پرداخت می‌شود. شهردار صدرا در ادامه از گسترش زیرساخت‌های ورزشی خبر داد و افزود: ۳ زمین چمن به بهره‌برداری رسیده است و ۲ زمین چمن دیگر نیز به‌زودی بهره‌برداری می‌شود. او در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه بودجه امسال شهرداری ۳۰۰میلیارد تومان است که بیش از ۵۰ درصد آن محقق شده است، گفت: شورا و شهرداری شیراز در زمینه ساخت مترو و قطار شهری همکاری مطلوبی ندارند؛ لذا با جلسه‌ای که با حضور استاندار فارس و اسدی شهردار شیراز برگزار شد، قول مساعد داده شد تا همراهی لازم را داشته باشند. پرنیان همچنین در خصوص حضور سگ‌های بدون صاحب در این شهر، تصریح کرد: شهرداری صدرا با راه‌اندازی سایتی مبنی بر عقیم‌سازی این سگ‌ها با حضور دامپزشک حرفه‌ای روزانه با کمک واحد خدمات شهری بیش از ۴۰۰ قلاده سگ جمع‌آوری می‌کند که تعدادی از آن‌ها در یک مرکز نگهداری می‌شوند تا از ورود سگ‌های سایر مناطق جلوگیری شود. همچنین شهرداری صدرا به خرید اسلحه بیهوشی مجهز است تا به صورت علمی و حرفه‌ای و بهداشتی به زنده‌گیری حیوانات ورود کند.پرنیان از شهرداری شیراز درخواست کرد تا در بحث تملک ۴.۵ کیلومتری جاده قره‌پیری (بزرگ‌راه شهید سلیمانی تا محلاتی شیراز که ۱۰ کیلومتر است) همکاری لازم را داشته باشند. رئیس شورای شهر صدرا نیز در این جلسه گفت: شهر صدرا برای جمعیت ۱۲۰هزار نفری طراحی و ساخته شده بود که در حال حاضر بالغ بر ۲۰۰هزار نفر جمعیت با زیرساخت‌های ناقص در این شهر 
سکونت دارند.
هاشم عزیزی، با اشاره به مشکلات اصلی این شهر از جمله نبود آرامستان، میدان میوه و تره‌بار، گفت: شهر صدرا با ایدئال مطلوب فاصله زیادی دارد و با همکاری اعضای شورای شهر صدرا و شهرداری این شهر، برنامه‌هایی در قالب کوتاه، میان‌مدت و بلندمدت طراحی و با بهره‌مندی از نظر و مشورت مردم و معتمدان اعتمادسازی را نیز احیا کردیم. وی با انتقاد از اینکه دستگاه‌های متولی برای امور فرهنگی، اجتماعی و ورزشی ورود کنند و از مسئولان خواست تا از نزدیک با مشکلات شهروندان آشنا شوند و روند بررسی آن‌ها را پیگیری کنند، گفت: همچنین دادستان به عنوان مدعی‌العموم در این زمینه‌ها ورود کند.او با اشاره به اینکه بالغ بر ۱۱۴ جلسه رسمی و بیش از ۴۰ جلسه غیررسمی در راستای رسیدگی به مشکلات مردمی برگزار شده است، گفت: در سال‌های عمر شورای شهر و شهرداری بیشترین تعامل را با شرکت عمران داشته‌ایم.عزیزی به موضوع وقف و عدم رضایت مردم در این خصوص اشاره کرد و افزود: مردم از در ابهام بودن زمین‌های وقفی در این شهر شاکی هستند و ضرورت دارد تا مسئولان متولی در این زمینه ورود کنند. همچنین درآمد احصاشده از موقوفات خرج این شهر شود. رئیس شورای شهر صدرا با بیان اینکه سامان‌دهی میادین میوه و تره‌بار در دستور کار قرار گرفته است، از احداث ۷ پارک محله‌ای خبر داد و گفت: شهردار صدرا درآمد پایداری ندارد؛ لذا ضرورت دارد به سراغ سرمایه‌داران برود تا برای آینده صدرا مشکلی پیش نیاید. اهمیت سرمایه‌گذاری برای گسترش شبکه‌های فاضلاب و تصفبه‌خانه از دیگر مواردی بود که عزیزی به آنها اشاره کرد. او در پایان وعده داد که مصوبات شورای اسلامی شهر صدرا در اختیار اهالی شریف شهر جدید و اصحاب رسانه قرار گیرد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی