[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۷
  • دوره جدید

عمل براساس بودجه به نفع شهرداری است، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس حیدر اسکندرپور در نشست تخصصی- آموزشی ویژه شهرداران و رؤسای شورای شهر برخی شهرستان استان فارس با تأکید بر اینکه عمل براساس بودجه در نهایت به سود شهرداری، شهروندان و مجموعه مدیریت شهری است، افزود: شهرداری‌ها اغلب نه برمبنای بودجه بلکه براساس شرایط اقتضایی عمل می‌کنند اما تلاش ما در شهرداری شیراز عمل بر اساس برنامه و بودجه است.
شهردار شیراز خاطرنشان ساخت: در این راستا از اردیبهشت ماه سال جاری برش یک دوازدهم درآمدی و هزینه‌ای را به مناطق و سازمان‌ها ابلاغ کردیم که بر اساس آن برنامه مشخص شده است هر منطقه باید چه میزان درآمد کسب کند. طبق ارزیابی‌های انجام شده به صورت متوسط در تیرماه مناطق یازده گانه شیراز موفق به تحقق 146 درصدی بودجه همان ماه شدند. این موضوع نشان می‌دهد اگر بر اساس برنامه اقدام شود می‌توان به نتیجه روشن و پیش‌بینی شده رسید.
وی با اعلام این مطلب که تلاش داریم در سال 97 نظام تخصیص را در شهرداری شیراز عملیاتی کنیم، گفت: نظام تخصیص به ایجاد نظم و برنامه‌محوری در مجموعه شهرداری کمک می‌کند و از مهم‌ترین مباحثی است که باید اجرای آن در شهرداری‌ها پیگیری شود.
مهندس اسکندرپور اظهار کرد: بودجه‌ریزی عملیاتی یکی دیگر از موضوعاتی است که شورای پنجم به شهرداری تکلیف کرده است. بودجه‌ریزی عملیاتی امری فنی و پیچیده است که در آن بودجه برمبنای بهای خدمات محاسبه و اختصاص می‌یابد. در این راستا با همفکری و مشاوره با دانشگاه شیراز درصدد انجام بودجه‌ریزی عملیاتی در سال آینده هستیم.
شهردار شیراز خطاب به شهرداران و رؤسای شورای شهرستان‌های مختلف استان فارس بر لزوم افزایش شفافیت در عملکرد شهرداری‌ها تأکید کرد و گفت: در راستای شفافیت بیشتر عملکرد شهرداری، مجموعه مدیریت شهری شیراز برآوردهای مربوط به انجام پروژه‌های مختلف را از طریق پورتال الکترونیکی در معرض دید همگان قرار می‌دهد تا همه افراد در مکان‌ها و زمان‌های مختلف بتوانند به آن اطلاعات دسترسی پیدا کنند. این می‌تواند به صورت یک روال در سایر شهرستان‌ها نیز اجرا شود.
وی با بیان برآورد تمامی‌ قراردادهای مناطق و سازمان‌های شهرداری شیراز یک هفته قبل از اجرا در تابلوی اعلانات نصب می‌شود، افزود: باتوجه به گستردگی شهرداری این امر نه تنها منجر به اطلاع‌رسانی درخصوص پروژه‌ها و انجام دقیق برآوردها می‌شود بلکه ضامن سلامت در انجام امور و دوری از فساد است.
مهندس اسکندرپور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تکلیف قانونی شهرداری‌ها مبنی بر لزوم ارائه گزارش عملکرد به شهروندان، عنوان کرد: ارائه گزارش عملکرد به زبان ساده به دور از پیچیدگی نقش مؤثری در افزایش اعتماد بین شهروندان و مجموعه مدیریت شهری ایفا می‌کند چون بخش زیادی از درآمد شهرداری از محل پرداخت عوارض شهروندان تأمین می‌شود، از این رو مردم باید بدانند که این پول کجا هزینه شده است.
شهردار شیراز در انتها خطاب به شهرداران و رؤسای شورای شهرستان‌های مرودشت، فیروزآباد، خرامه، کوار، سروستان و سپیدان گفت: افزایش رضایتمندی شهروندان باید مبنای انجام امور باشد چون صاحبان اصلی شهر آنها هستند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی