[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

مسمومیت با قرص برنج دو برابر شد، روزنامه شیراز نوین

سمیرا مولودی - گروه خبر
مدیر روابط عمومی‌ اداره کل پزشکی قانونی فارس از افزایش ۱۱۱ درصدی آمار فوت‌های ناشی از مسمومیت با قرص برنج در ۴ ماهه اول سال جاری نسبت به همین زمان در سال گذشته خبر داد.
علیرضا خلیلی در گفتگو با خبرنگار شیرازنوین اظهار داشت: در ۴ ماهه اول سال جاری  ۱۹ نفر در اثر مسمومیت با قرص برنج جان خود را از دست داده‌اند که این تعداد در مقایسه با سال ۹۶ که تعداد فوت ناشی از مسمومیت با قرص برنج ۹نفر اعلام شده بود افزایش ۱۱۱درصدی را نشان می‌دهد.
او با بیان اینکه فوت‌شدگان ناشی از مسمومیت با قرص برنج در ۴ ماهه اول سال جاری ۱۵ مرد و ۴نفر زن بوده‌اند اعلام کرد: این تعداد در مدت مشابه سال گذشته ۵ مرد و ۴ زن بوده‌اند که شاهد افزایش چشمگیری در این مسمومیت در استان هستیم.
خلیلی درخصوص نوع مسمومیت با قرص برنج افزود: آلومینیوم فسفاد که از آن برای ضد عفونی کردن و جلوگیری از آفت‌زدگی غلاتی چون برنج مورد استفاده قرار می‌گیرد، به نام‌های تجاری مختلفی همچون کوئیک فوس (Quickphos) و سلفوس (Celphos) وجود دارد که در ایران به نام قرص برنج مشهور است.
مدیر روابط عمومی ‌اداره کل پزشکی قانونی فارس در ادامه با تأکید بر اینکه این قرص ظرف مدت 3 تا چهار ساعت سیستم تنفسی و قلب را دچار اختلال می‌کند و فرد در اثر مرگی دردناک خواهد مرد اذعان داشت: در صورتی که فرد قرص برنج را بخورد یا بوی آنرا استشمام کند دچار مسمومست خواهد شد که اگر سم از بدن وی خارج نشود موجب مرگ وی می‌شود.
او در پایان به دلایل اصلی مسمومیت با قرص برنج اشاره کرد و گفت: مصرف اشتباه قرص موجود در برنج، مصرف قرص‌های قلابی توهم‌زا که دارای ترکیبات قرص برنج و یا خود قرص برنج و در نهایت مصرف جهت خودکشی از علل مسمومیت با این قرص است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی