[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۲
  • دوره جدید

تلاش برای کاهش حاشیه‌نشینی، روزنامه شیراز نوین

مهندس عطا الله زمانی مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس از پروژه‌های توسعه روستایی شهرستان شیراز بازدید و بیان کرد: باید از همه ظرفیت‌های قانونی برای توسعه روستایی شهرستان شیراز و کاهش آسیب‌های حاشیه‌نشینی دراین مناطق استفاده شود.
به گزارش روابط عمومی‌ بنیاد مسکن استان فارس، مهندس زمانی در این بازدید که با حضور کارشناسان و همچنین صف شکن مدیر بنیاد مسکن شهرستان شیراز انجام شد افزود: همه تلاش‌ها معطوف به کاهش آسیب‌های ناشی از حاشیه‌نشینی در اطراف شیراز است.
مهندس زمانی ادامه داد: روستاهای شهرستان شیراز از جمله مناطق اولویت‌دار برای توسعه است و از ظرفیت‌های قانونی در این عرصه استفاده می‌شود.
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس بر لزوم برنامه‌ریزی و اصلاح بافت‌های فرسوده به ویژه در شهرهای بزرگ تأکید کرد و گفت‌: بسیاری از بافت‌های فرسوده شهری در مناطق مرکزی کلانشهرها از جمله مناطقی از بافت مرکزی کلانشهر شیراز شاهد حاشیه‌نشینی است‌. حاشیه‌نشینی فقط خاص اطراف و پیرامون شهر نیست.
 مهندس زمانی در این  بازدید با بیان اینکه حاشیه‌نشینی قطعاً پیامدهای ناگوار اجتماعی و اقتصادی به همراه دارد افزود: بافت‌های فرسوده شهری و حاشیه‌نشینی علاوه بر اینکه به‌عنوان وصله‌ای ناجور، سیمای شهرها را آلوده کرده‌اند، در برابر حوادث طبیعی از قبیل سیل، زلزله و... نیز بسیار آسیب‌پذیر بوده و ناهنجاری‌های اجتماعی متعددی را نیز همراه خود دارند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی