[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۸
  • دوره جدید

پروژه‌های قابل افتتاح هلال احمر فارس معرفی شد، روزنامه شیراز نوین

مدیر عامل جمعیت هلال احمر فارس در دیدار با نماینده عالی دولت در استان، ضمن تشریح عملکرد حوزه‌های مختلف این جمعیت از جمله اعزام کاروان سلامت به شهرستان فنوج در استان سیستان و بلوچستان و همچنین معرفی پروژه‌های عمرانی قابل افتتاح و بهره‌برداری در هفته دولت، پیرامون ایجاد منابع درآمدی سازمانی پایدار با استاندار فارس گفت‌و‌گو و رایزنی کرد.
در این دیدار خصوصی که همزمان با عید سعید قربان صورت گرفت، فیض الله جعفری ضمن تبیین شاخص‌های عملکرد جمعیت استان در حوزه‌های مختلف طی ۴ سال اخیر، گفت: این پیشرفت سازمانی و
 رشد چشمگیر کیفی و کمّی در پرتو همکاری و همدلی مدیران،کارکنان و اعضا و داوطلبان به دست آمده است.
جعفری عملکرد موفق جمعیت هلال احمر فارس در جریان برگزاری کاروان سلامت ملی در استان سیستان و بلوچستان و پیش از آن در استان کرمانشاه را نمونه‌ای از این همکاری بین بخشی توصیف و اظهار کرد: بر اساس مستندات و ارزیابی‌های نظارتی، فارس جزء استان‌های برتر در بکارگیری هدفمند و کاربردی ظرفیت‌های داوطلبانه در طرح‌ها و برنامه‌های استانی، منطقه‌ای و ملی است.
وی در همین خصوص از جوانان، امدادگران و اعضا و داوطلبان به عنوان سرمایه‌های اجتماعی و پشتوانه‌های مردمی ‌جمعیت هلال احمر یاد کرد و افزود: برخورداری از امتیاز منابع انسانی داوطلب و مشارکت خیرین و نیکوکاران در طرح‌های عام‌المنفعه و بشردوستانه، جزء شاخص‌های ممتاز جمعیت هلال احمر در مقایسه با دیگر دستگاه‌های اجرایی است.
جعفری تصریح کرد: جامعه هدف این طرح مناطق محروم استان فارس است که در آنجا شاهد خلأ خدمات بهداشتی و درمانی  هستیم. وی در ادامه با تبریک فرا رسیدن هفته دولت به دولتمردان و نیز استاندار فارس، به تشریح پروژه‌های عمرانی قابل افتتاح و بهره‌برداری به همین مناسبت پرداخت و گفت: پایگاه‌های امداد و نجات بین شهری جمعیت هلال احمر شعب سپیدان و خرامه، پروژه‌هایی هستند که همزمان با هفته دولت و با حضور نماینده عالی دولت در استان به طور رسمی ‌افتتاح خواهد شد.
جعفری در پایان سخنان خود ضمن قدردانی از حمایت‌های استاندار و معاونین وی نسبت به طرح‌ها و برنامه‌های جمعیت هلال احمر فارس، خواستار مساعدت ویژه استانداری در راستای تحقق گزینه‌های عملی برای درآمدزایی سازمانی پایدار جمعیت از جمله راه‌اندازی خط تولید فیلتر دیالیز در استان فارس شد.
استاندار فارس در دیدار عیدانه با مدیر عامل جمعیت هلال احمر فارس گفت: ماهیت و رویکرد اصلی جمعیت هلال احمر، وجه مردمی‌ و خدمات اجتماعی و داوطلبانه است و تقویت این جنبه اهمیت بسزایی دارد.اسماعیل تبادار با قدردانی از تلاش‌ها و خدمات بی‌وقفه جمعیت هلال احمر به مردم در عرصه‌های مختلف، بیان کرد: روحیه خدمت داوطلبانه یکی از شاخص‌های مهم سرمایه اجتماعی در هر جامعه‌ای است و نقش جمعیت هلال احمر در تقویت این شاخص و فرهنگ‌سازی اینگونه خدمت ایثارگرانه، بی‌بدیل است.
تبادار آمادگی خود را برای تسهیل و تسریع در انجام خدمات داوطلب‌محور در سطح استان فارس و بهره‌مندی سایر استان‌ها از خدمات داوطلبان این استان اعلام و اظهار کرد: از فرمانداران شهرستان‌های فارس نیز می‌خواهم برای تحقق این هدف و کمک به جمعیت هلال احمر از هیچ تلاشی فروگذار نکنند.
نماینده عالی دولت در استان فارس بر برگزاری نشست مشترک با دکتر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر تأکید کرد و گفت: فارس به عنوان قطب پزشکی کشور استعداد طرح‌های درآمدزایی همچون راه‌اندازی خط تولید فیلتر دیالیز را دارد که با حمایت و همراهی رئیس جمعیت این موضوع دور از دسترس نیست. تبادار در همین رابطه از آمادگی برای صدور دستور به مسئولان منطقه ویژه اقتصادی فارس به منظور تخصیص تسهیلات و امکانات لازم به جمعیت هلال احمر در راستای ایجاد طرح‌های درآمدزایی و مبتنی بر خودکفایی خبر داد. وی همچنین در پایان برای تأمین امکانات و تجهیزات مورد نیاز جمعیت هلال احمر استان فارس قول مساعد داد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی