[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

معلمان با رفتارهای پرخطر شناسایی می‌شوند، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل دفتر مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش گفت: رفتارهای نادرست تعدادی از کادر آموزش و پرورش مربوط به جامعه گسترده معلمان نیست و شناسایی این افراد آغاز شده است.
به گزارش خبرنگار مهر، سجاد کیایی صبح سه شنبه در نشست خبری جشنواره نوجوان سالم افزود: در این دوره شاهد رشد و استقبال خوب والدین در موضوع پیش گیری از رفتارهای پر خطر و زندگی سالم برگزار شد.
وی ادامه داد: در این ۷ دوره از بیش از ۳ هزار اثر در سال اول به ۵۰۰ هزار اثر در دوره هفتم رسیدیم که در سه دوره تحصیلی دانش آموزان در قالب نقاشی، سخنوری، روزنامه دیواری و... و معلمین در بخش‌های ابتکارات خلاقانه پیشگیرانه، تولید محصولات نوآورانه و... ارائه کردند.
مدیرکل دفتر مراقبت از آسیب‌های اجتماعی تصریح کرد: کسانیکه در این جشنواره شرکت کردند بهترین گزینه و ظرفیت برای کانون همیاران پیش گیری است که استفاده از ظرفیت‌های موجود است.
کیایی در پاسخ به سؤالی در خصوص میزان مصرف مواد مخدر در مدارس، گفت: راهکارهای مختلفی برای رصد و پایش وضعیت خطرپزیری طراحی کردیم و بر اساس گزارش‌ها خشونت، خودکشی، انحرافات اخلاقی از جمله رفتارهای پرخطر است که حدود ۱ درصد و بیش از ۱۰۰ هزار نفر دانش آموز در معرض خطر هستند و کمتر از ۱۰ هزار نفر دانش آموزانی هستند که برای دریافت خدمات درمان و مددکاری باید اقدام کنند.
کیایی یادآور شد: کسانیکه مصرف مواد دارند دچار آزار و خشونت هم شده اند که این افراد اختلال مصرف مواد دارند.
وی تصریح کرد: برای جلوگیری از رفتارهای پرخطر در کتاب‌های درسی در مقطع دوره بلوغ آموزش‌هایی ارائه می‌شود.
کیایی در پاسخ به سؤال خبرنگار مهر، مبنی بر رفتارهای پرخطر معلمین و آزار و اذیت دانش آموزان نیز گفت: رفتارهای برخی از افراد به اعتبار و جایگاه معلمین آسیب زده، این محدود اتفاقات ارتباطی به جامعه معلمین ندارد کسانیکه که شناسایی می‌کنیم که مشکلات اجتماعی و بهداشت روان دارند خدمات مشاوره و مددکاری داریم.
وی افزود: هرساله حدود ۲۰۰ هزار نفر را آموزش می‌دهیم و برنامه جدید شناسایی کارکنان را نیز داریم.
مدیرکل دفتر مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی تصریح کرد: درخصوص دانش آموزان شهرک غرب نیز گفت: در کنار روند قضایی خدمات روانی و اجتماعی با حفظ آرامش خانواده‌ها انجام شده است.
کیایی در خصوص سن اعتیاد گفت: در مدارس کشورهای جهان ۱۵ سال را سن آغاز مصرف مواد در نظر می‌گیرند اما رفتارهای پرخطر پراکندگی دارد و نمی‌توان آن را مربوط به سن خاص دانست اما بیشترین آمار مصرف اعتیاد دانش آموزان مقطع متوسطه دوم است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی