[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۴
  • دوره جدید

کارچاق‌کن‌ها در دام عدالت، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- محمد شبیری

mohammad4838@yahoo.‌com
 رئیس کل دادگستری فارس با اشاره به برخی از پرونده‌های مفاسد اداری، دلالی و کارچاق‌کنی گفت: طی هفت سال گذشته تاکنون یک هزار و 908 نفردر این رابطه دستگیر، محاکمه و متناسب با جرم مجازات شدند یا پرونده آنان در حال بررسی است.
به گزارش خبرنگار شیراز نوین روز گذشته علی القاصی مهر در پاسخ به برخی از مدیران که اعلام شده بود اطلاعات مفسدین مربوط به گذشته است اظهار داشت: دستگاه قضا برای اعلام اسامی‌ مفسدان گوشش بدهکار کسی نیست و طبق قانون عمل می‌کند این در حالی است که از هفت سال گذشته تا کنون یک هزار و 908 نفر در این رابطه دستگیر و محاکمه شده‌اند.
این مقام قضایی استان در تشریح معرفی مفسدین اقتصادی، امنیتی و اداری که در هفته پیش اسامی‌ آنان اعلام شد،گفت: به دلیل اینکه حکم قطعی افراد به تازگی صادر شده،  مجاز به معرفی آنان هستیم و این ایراد بر دادگستری وارد نیست که جرم افراد مربوط به گذشته است.
القاصی مهر با اشاره به اسامی این افراد گفت: صفی‌الدین عبداللهی به 4 سال حبس و بازگرداندن 8 میلیارد ریال اموال مردمی، سید کاظم حسینی به 16 ماه سال حبس تعزیری و جریمه نقدی و بازگرداندن وجوه اخذ شده از افراد، بهنام آدابی‌نیا به 10 سال و 6 ماه حبس جزای نقدی و بازگرداندن اموال شاکیان محکوم شدند.
وی با بیان اینکه مادامی ‌که جرم افراد به اثبات نرسیده، اجازه نداریم افراد را معرفی کنیم، گفت: در چند روز گذشته تعدادی دیگر از افراد در سمت‌های بخشدار، شورای شهر و کارمند دستگیر شدند که پس از بررسی و صدور حکم قطعی اسامی ‌این افراد نیز اعلام می‌شود.
القاصی‌مهر افزود: خط قرمز دستگاه قضایی قانون است و دادگستری برمبنای قانون عمل می‌کند و به صحبت‌های افراد برای معرفی یا عدم معرفی مفسدین توجهی نمی‌کند. دستگاه قضایی بر حسب وظیفه‌ای که برعهده دارد عمل می‌کند و با کسی تعارف ندارد.
وی با بیان اینکه قوه قضائیه در وقوع هیچ جرمی‌ با کسی تعارف ندارد گفت: 9 نفر از این افراد با هجوم در یک باغ بعد از جدا کردن مردان و زنان خانواده‌هایی که در باغ بودند، به سه نفر از زنان تجاوز کرده که 2نفر از این خانم‌ها حاضر به شکایت نشدند و پرونده به واسطه شکایت یکی از خانم‌ها مورد رسیدگی قرار گرفت.
القاصی مهر طولانی شدن اجرای حکم این افراد را به دلیل رسیدگی کامل به پرونده اعلام کرد و افزود: عبدالخالق صفایی، علی اکبر حقیقی، علی شاه علیان، حمیدرضا صفایی، بهنام روستایی، احسان صفایی، محمدرضا صفایی، داوود زارعی و مهدی زمانی به اعدام محکوم شدند و حکم آنها در دیوان عالی کشور به تأیید رسیده است که با اذن قوه، حکم اجرا می‌شود. رئیس کل دادگستری استان فارس با اشاره به پرونده‌های تشکیل داده شده به دلیل کلاهبرداری در فضای مجازی گفت: موضوع  تخلفات فضای مجازی نیز از جمله جرم‌های است که همواره مورد توجه قوه قضائیه قرار دارد. وی افزود: یکی از این پرونده‌های مهمی ‌که در حال حاضر از سوی دادگستری فارس در حال رسیدگی است، کلاهبرداری اینترنتی و فیشینگ به مبلغ 2 میلیارد تومان است که متهمان ساکن استان دیگری بودند و شناسایی و تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند. القاصی‌مهر بیان کرد: این افراد با راه‌اندازی نرم افزار تحت عنوان صیغه‌یابی با استفاده از کارت بانکی افراد عضو این نرم‌افزار از آنان کلاهبرداری می‌کردند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی