[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۸
  • دوره جدید

شرایط برای جذب سرمایه‌ فراهم شد، روزنامه شیراز نوین

رئیس هیئت عامل ایمیدرو، از فراهم شدن شرایط برای جذب سرمایه‌ها خبر داد و تأکید کرد: بخش خصوصی می‌تواند معادن کشف شده را در اختیار گیرد. در این زمینه ایمیدرو به همراه شرکت‌های وابسته، چندین طرح را با سرمایه‌گذاری ۳.۷میلیارد دلار تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رساند.
به گزارش ایلنا، مهدی کرباسیان در مجمع عمومی عادی (سالانه) ایمیدرو که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و تمامی اعضای مجمع برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به عملکرد، ادعا می‌کنیم ایمیدرو در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و جلوگیری از خام‌فروشی، یکی از سازمان‌های برتر در کشور بوده است.
وی افزود: یکی از مشکلات ایمیدرو با شروع فعالیت دولت یازدهم طرح‌های نیمه تمام و متوقف بود. علاوه بر برنامه‌ریزی برای حل مشکلات طرح‌های نیمه‌تمام، پروژه‌های جدیدی را نیز تعریف کردیم تا بخش خصوصی و غیردولتی مشارکت بیشتری در طرح‌ها داشته باشند.
رئیس هیئت عامل ایمیدرو با بیان اینکه جذب سرمایه‌گذار در حوزه معدن و صنایع معدنی یکی از نکات حائز اهمیت این سازمان در سال‌های گذشته بوده است، عنوان کرد: علاوه بر برنامه‌های توسعه‌ای و حمایتی، توجه به مقوله پژوهش در شمار اولویت‌های سازمانی قرار گرفت و در این زمینه، ایمیدرو با سرمایه‌گذاری میلیاردی در سال‌های گذشته، گام‌های اثربخشی برداشته است.
کرباسیان یادآور شد: ایمیدرو با انجام و توسعه فعالیت‌های اکتشافی و رساندن آن به سطح ۲۷۰هزار کیلومتر مربع، ریسک ناشی از عملیات اکتشاف را برعهده گرفت تا شرایط جذب سرمایه بخش خصوصی فراهم شود.
وی اظهار کرد: در این برنامه تاکنون ۲۰۰هزار کیلومتر عملیات ژئوفیزیک هوایی انجام شده است.
رئیس هیئت عامل ایمیدرو ادامه داد: اکنون شرایط جذب سرمایه‌ها فراهم آمده و بخش خصوصی می‌تواند با ادامه فعالیت‌ها، معادن کشف شده را در اختیار گیرد.
کرباسیان گفت: ایمیدرو به همراه شرکت‌های وابسته، چندین طرح را با سرمایه‌گذاری ۳.۷میلیارد دلار تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رساند.
رئیس هیئت عامل ایمیدرو ادامه داد: ایمیدرو که توسعه، راهبری شرکت‌ها و توانمندسازی را در شمار مأموریت‌های اصلی خود قرار داده است، در ۸۰درصد از مناطق کمتر توسعه یافته کشور فعالیت‌های معدنی به ویژه اکتشافی داشته است.
وی افزود: فعال کردن مجدد طرح‌ها در سال ۱۳۹۷ به ارزش ۲.۳میلیارد دلار، از دیگر اقدامات این سازمان به شمار می‌رود.
کرباسیان اعلام کرد: ایمیدرو ۲۴میلیارد تومان در بخش پژوهش و توسعه فناوری در سال گذشته سرمایه‌گذاری کرد و دو میلیارد تومان سرمایه به بخش آموزش اختصاص داد.
وی ادامه داد: در این مدت، ۱۳هزار نفر با همکاری آموزشگاه‌های تخصصی، تحت آموزش قرار گرفتند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه همکاری با ۱۰دانشگاه معتبر کشور از جمله اقدامات سازمان در این زمینه است گفت: مطالعه در زمینه عناصر خاکی، یکی از مهم‌ترین برنامه‌های مطالعاتی ایمیدرو محسوب می‌شود که در این خصوص دستاوردهای شایان توجهی به دست آوردیم.
کرباسیان با اعلام اینکه با شروع دوران مدیریتی در سال ۱۳۹۲ در تمام شرکت‌ها و واحدهای تابعه بحث حسابرسی داخلی به طور جدی اجرایی شد، اظهار کرد: از یکایک تیم اجرایی شامل مدیران و تمامی کارکنان ایمیدرو به پاس تلاش‌هایی که در سال‌های گذشته داشته‌اند، قدردانی می‌کنم.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه ظرف سال گذشته تا به امروز هشت پروژه در مناطق محروم راه‌اندازی شده است گفت: جذب سرمایه‌گذار، افتتاح پروژه‌ها و سرمایه‌گذار جدید، جزو نکات مثبت سازمان بوده است و امیدواریم این روند با حمایت‌های دستگاه‌ها ادامه داشته باشد.
وی با بیان اینکه در این زمینه سیاست‌های دولت و برنامه‌ریزی‌ها بسیار مؤثر بوده است اعلام کرد: توجه ویژه به سازمان‌های توسعه‌ای، منجر به این می‌شود تا این مجموعه‌ها به عنوان بازوی دولت، کمک‌رسان اقتصاد کشور باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی