[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

آزادی ۴۲ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد، روزنامه شیراز نوین

مراسم آزادسازی 42 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد استان فارس با همت آستان قدس رضوی برگزار شد و این زندانیان با مبلغ بدهی 39میلیارد و 700میلیون تومان از زندان آزاد شدند و به آغوش خانواده بازگشتند.
این مراسم با حضور حجت الاسلام سیدکاظم موسوی رئیس کل دادگستری فارس، استادآقا مدیرعامل بنیاد برکت رضوی، سردار جابر مهدیار نماینده آستان قدس رضوی در استان فارس، اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندان‌های فارس و جمعی از خیران، خادمیاران حرم رضوی در استان فارس و تعدادی از خانواده زندانیان در سالن شهید دستغیب اداره کل زندان‌های فارس 
برگزار شد.
مدیرکل زندان‌های فارس و مدیر نمایندگی ستاد دیه استان در این مراسم ضمن قدردانی از خیران نیک‌اندیش و مسئولان دلسوز که در تعامل با یکدیگر سعی در حل مشکلات مردم نیازمند دارند، گفت: خیران بسیار بزرگواری در استان فارس وجود دارد که در هر زمینه ای برای پیگیری مشکلات زندانیان اعم از سلامت، خانواده زندانیان، اعطای بسته معیشتی و... پیش‌قدم هستند و با مجموعه زندان‌‌ها همکاری دارند و با همه محدودیت‌ها در کمک به این افراد استقبال می‌کنند.
اسحاق ابراهیمی افزود: مراجع محترم قضایی استان، دادستان مرکز استان، همه مؤسسات و نهادهای حمایتی و خیریه نیز برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد 
کمک کرده اند.
وی اضافه کرد: با همت تولیت آستان رضوی، چهارمین جلسه آزادسازی در استان فارس برگزار می‌شود که تاکنون زمینه آزادی ۱۲۸ زندانی با مجموع بدهی ۷۲۷میلیارد و ۴۸۶میلیون ریال از زندان‌های استان فراهم شده است.
مدیرکل زندان‌های فارس گفت: مبلغ ۴۸میلیارد تومان از شکات رضایت گرفته شده، مبلغ ۸میلیارد تومان اعسار پذیرفته شده و 2میلیارد و ۵۶۵میلیون تومان نیز آورده زندانی بوده است.
ابراهیمی اضافه کرد: مبلغ 286میلیون تومان از محل کمک یکی از خیران دادگستری استان و بیش از ۴میلیارد تومان نیز توسط آستان قدس پرداخت شده است و مبلغ 9میلیارد و ۴۰۰میلیون تومان نیز ستاد دیه از محل کمک‌های خیران برای آزادی این زندانیان کمک 
کرده است.
ابراهیمی اظهار داشت: تعداد ۴۲ نفر زندانی از مجموع 128 زندانی، همزمان با دهه اول فاطمیه با کمک آستان قدس رضوی از زندان آزاد شدند که بدهی این افراد 39میلیارد و 700میلیون تومان بوده است و از این مبلغ بدهی، 26میلیارد تومان آن را شکات گذشت کرده اند، مبلغ یک‌میلیارد و 455میلیون تومان را آستان قدس رضوی پرداخت کرده است و مابقی نیز با پذیرش اعسار، کمک خیران و ستاد دیه استان تأمین شده است.
وی ادامه داد: آستان قدس رضوی همچنین زمینه آزادی تعداد ۱۹ زندانی جرائم قتل را با وساطت خادمیاران حرم رضوی فراهم کرده است.
شایان ذکر است هم اکنون تعداد 859 زندانی مالی و غیرعمد در زندان‌های استان فارس، چشم انتظار دستان سخاوتمند خیران نیک اندیش هستند. نیکوکاران ارجمند می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب ۱۱۹۹۱۱۹۹/۱۰ شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۰۳۰۹۶۱ و شماره شبا iR۶۵۰۱۲۰۰۰۰۰۰۰۰۰۱۱۹۹۱۱۹۹۱۰ بانک ملت به نام ستاد دیه استان فارس واریز نمایند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی