[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۸
  • دوره جدید

چالش‌ها و توانمندی‌های حوزه سلامت زرین‌دشت ارزیابی شد، روزنامه شیراز نوین

با حضور تیم نظارتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در شهرستان زرین دشت، نحوه ارائه خدمات حوزه سلامت در این شهرستان پایش شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، رئیس حوزه ریاست و مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در نشست توجیهی در ابتدای این سفر، هدف از این بازدیدها را پایش چالش‌ها و توانمندی بخش‌های مختلف حوزه سلامت شهرستان زرین دشت عنوان کرد و گفت: با توجه به امکان حل بسیاری از مسائل در سطح شهرستان‌ها، در این بازدیدها اعضای تیم نظارتی دانشگاه با حضور در بخش‌های مختلف حوزه سلامت شهرستان‌ها و شناسایی مسائل هر حوزه، راهکارهای لازم برای برطرف شدن موارد را ارائه می‌کنند. دکتر «سید روح اله حسینی» افزود: موضوعات مهم تر و اساسی تر که نیازمند مداخله مسئولان دانشگاه یا مقامات استان و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است، از سوی اعضای تیم نظارتی به هیئت رئیسه و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز منتقل می‌شود تا در سطوح بالاتر پیگیری شود. برنامه سفر تیم ارزیابی دانشگاه به زرین‌دشت با حضور نمایندگان معاونت‌های مختلف دانشگاه در واحدهای زیرمجموعه شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان زرین دشت ادامه پیدا کرد و دکتر حسینی به عنوان مسئول این تیم نظارتی در ابتدا با حضور در مرکز خدمات جامع سلامت روستایی شهید صابری «خُسویه» از اتاق پزشک، مامایی، پانسیون پزشکان و پروژه در حال ساخت نگهبانی و سرایداری این مرکز بازدید کرد.
حضور در خانه بهداشت خسویه و همچنین پایگاه اورژانس جاده ای خسویه و گفت و گو با کارکنان این دو مرکز، برنامه بعدی رئیس حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در شهرستان زرین دشت بود. تیم نظارت دانشگاه در ادامه سفر به زرین دشت با حضور در بیمارستان امام موسی کاظم(ع) این شهرستان به پایش خدمات در حوزه درمان پرداخته و ضمن بررسی فرایندهای خدمت رسانی به بیماران، از پروژه‌های در حال ساخت این بیمارستان شامل پروژه در حال ساخت توسعه اورژانس بیمارستان امام موسی کاظم(ع)، کلینیک تخصصی، بخش‌های دیالیز، زنان، اطفال، داخلی و اتاق عمل این بیمارستان بازدید کردند. پایان این سفر یک‌روزه با برگزاری نشست جمع بندی با حضور رئیس حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز، نمایندگان معاونت‌های دانشگاه و مسئولان حوزه سلامت شهرستان زرین دشت همراه بود. دکتر حسینی در این نشست جمع بندی با بیان اینکه روند ارائه خدمات سلامت در زرین دشت با حدود 80هزار نفر جمعیت شهری، روستایی و عشایری، روند رو به رشدی دارد، بر اهمیت تعامل بین دو حوزه بهداشت و درمان این شهرستان در راستای توسعه و ارتقای خدمات ارائه شده به مردم شهرستان زرین دشت تأکید کرد. ارائه گزارش بازدیدهای انجام شده از سوی نمایندگان معاونت‌های دانشگاه علوم پزشکی شیراز از بخش‌های مختلف مجموعه سلامت شهرستان زرین دشت و همچنین ارائه راهکارهایی برای رفع چالش‌های موجود در این شهرستان از دیگر محورهای نشست جمع بندی تیم ارزیابی دانشگاه بود و در راستای رفع تعدادی از مسائل حوزه سلامت زرین دشت، تصمیماتی از سوی تیم نظارت دانشگاه اتخاذ شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی