[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۰
  • دوره جدید

روند توسعه استان با جدیت ادامه دارد، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس، با اشاره به مواجه کشور با تنگناها و مشکلات اقتصادی گفت: راه برون‌رفت از این مشکلات، تکیه بر توان داخلی و استفاده از ظرفیت‌های بین‌المللی است.
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، عنایت الله رحیمی ‌در جلسه شورای اداری شهرستان داراب افزود: قطعاً نظام جمهوری اسلامی ‌این توان و ظرفیت را دارد که با تکیه بر توان مردم و بسیج مردمی ‌و استفاده از ظرفیت‌های بین‌المللی در مسیر ایجاد آرامش اقتصادی حرکت کند.
وی ادامه داد: این انقلاب و نظام به اندازه‌ای توانمند است که از اینگونه فراز و نشیب‌ها و سختی‌ها هراسی ندارد و همه ما مسئولان وظیفه داریم که با فعالیت جهادی و شبانه‌روزی مسائل و مشکلات کشور و مردم را حل و فصل کنیم.
رحیمی‌ تصریح کرد: مردمی ‌که خود را پیرو امام حسین (ع) و شهادت را سعادت می‌دانند هیچگاه در مقابل تحریم‌ها و فشارها تسلیم نخواهند شد و خللی در دفاع آنها از انقلاب، نظام، کشور و رهبری ایجاد نخواهد شد. معاون امور عمرانی استانداری فارس اضافه کرد: قطعاً کشور و مردم که در جنگ تحمیلی هشت ساله در مقابل دشمنان ایستادند و اجازه تصرف یک وجب از خاک کشور را به آنها ندادند با اتحاد و همدلی از این پیچ خطرناک نیز عبور خواهد کرد و نظام روند توسعه خود را با اقتدار ادامه خواهد داد.
رحیمی ‌گفت: امروز ما با یک جنگ تمام عیار اتقصادی مواجه هستیم و این جنگی است که دشمنان با تبلیغات و سیاه نمایی‌ها دامنه آن را به درون تک تک خانه‌ها خواهند کشاند و با وارد آوردن فشارهای اقتصادی به دنبال این هستند تا بر محبوبیت نظام و دولت در نظر مردم اثر بگذارند.
روند توسعه استان با جدیت ادامه دارد
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس، با اشاره به تداوم روند توسعه و پیشرفت استان گفت: بحث ایجاد زیرساخت‌ها به عنوان یکی از موارد تسهیل کننده و تسریع کننده امر توسعه با جدیت در دستور کار است.
رحیمی‌ افزود: در استان فارس اهداف با توجه به توانمندی‌ها، پتانسیل‌ها، نیازها و مشکلات، ترسیم شده و و در همین چارچوب هم توسعه استان مد نظر قرار گرفته است.
وی، یکی از مشکلات و نیازهای اساسی استان را مسئله آب دانست و ادامه داد: از مجموع کل روان‌آب‌ها و آب‌های زیرزمینی استفاده شده استان، 92 درصد در حوزه کشاورزی، 6 درصد آشامیدنی و 2 درصد در حوزه صنعت استفاده شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: خشکسالی پی‌درپی 10 گذشته استان سبب شد که میانگین بارندگی در سال زراعی گذشته با 57 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن به 130 میلیمتر برسد و نسبت به میانگین بلند مدت نیز 60 درصد کاهش یابد. رحیمی ‌افزود: این روند هم در معیشت مردم، هم مباحث اقلیمی ‌و هم مباحث زمین‌شناختی تأثیرات منفی ایجاد کرده است.
وی گفت: به منظور تأمین آب مورد نیاز بخش‌های مختلف، احداث، تکمیل و تجهیز سدهای استان در دستور کار قرار گرفت و بر همین اساس هم‌اینک چهار سد و حدود 6 شبکه انتقال آب در استان در دست انجام است.
رحیمی، یکی دیگر از مباحث مؤثر در توسعه استان را حمل و نقل هوایی، جاده‌ای و ریلی دانست و گفت: توسعه این بخش‌ها می‌تواند فرایند توسعه استان را سرعت بخشد و بر همین اساس احداث راه آهن، آزادراه، بزرگراه و راه‌های اصلی را در دستور کار قرار دادیم.
وی افزود: یکی از این پروژه‌ها، پروژه بزرگ آزادراه شیراز- اصفهان به‌طول 225 کیلومتر است که با اعتباری بیش از 2 هزار و 600 میلیارد تومان (اعتبار به قیمت قبل) با 75 درصد پیشرفت فیزیکی در دست ساخت است که امیدواریم با تأمین اعتبارات مورد نیاز تا پایان امسال یا اوایل سال 98 آماده بهره‌برداری شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: در بحث حمل و نقل هوایی نیز برای اینکه بتوانیم استان را به سمت توسعه گردشگری و توریست محوری به عنوان جایگزین بخش کشاورزی که در نتیجه خشکسالی‌ها دچار مشکل و رکود شده سوق دهیم اقداماتی انجام شده است.
رحیمی ‌افزود: به همین منظور، افزودن ایرلاین‌های جدید به خطوط هوایی استان و توسعه سالن‌ها و باندهای پروازی فرودگاه شیراز در دستور کار قرار گرفته است.
وی گفت: علاوه بر فرودگاه بین‌المللی شیراز، آماده‌سازی سطوح پروازی فرودگاه‌های داراب، جهرم، لار و لامرد را نیز در دستور کار قرار داده‌ایم.
یک هزار میلیارد تومان پروژه در شهرستان داراب در دست اجرا است
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس، با اشاره به در دست اجرا بودن یک هزار میلیارد تومان پروژه در شهرستان داراب افزود: یکی از خواسته‌هایی که از سوی مردم این شهرستان مطرح می‌شود بحث تعیین تکلیف خط مرزی است که این کار در زمان و شرایط مناسب توسط مسئولان ذی ربط بر مبنای قانون بررسی و در خصوص آن تصمیم گیری خواهد شد. رحیمی ‌افزود: بحث انتقال آب از سد رودبال به شهر داراب و جنت شهر که خط انتقال آن تکمیل شده و موضوع تکمیل پروژه‌های حوزه راه از دیگر خواسته‌های مردم این شهرستان است که به مسئولان ذیربط تأکید شد تا روند تکمیل پروژه‌های این بخش‌ها را سرعت بخشند.
وی گفت: علاوه بر این، احداث یک پست برق نیز در دستور کار قرار گرفته تا ظرفیت تولید برق استان و شهرستان داراب افزایش یابد و زیربنای دیگر فعالیت‌ها شود.
رحیمی ‌اضافه کرد: بحث تکمیل بیمارستان 160 تخت خوابی داراب که دچار رکود شده را نیز از جانب دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت دنبال خواهیم کرد. 
وی گفت: علاوه بر این، امیدواریم درمانگاه تأمین اجتماعی این شهرستان نیز که مراحل پایانی خود را را طی می‌کند به سرعت وارد مدار خدمات رسانی شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی