[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۹
  • دوره جدید

پیکر پیشکسوت ژیمناستیک کشور به خاک سپرده شد، روزنامه شیراز نوین

پیکر عباسعلی (نادر) توانا، پیشکسوت ژیمناستیک فارس و کشور جمعه 13 مهر در شیراز به خاک سپرده شد.
به گزارش روابط عمومی ‌و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، درمراسم تشییع پیکر این پیشکسوت ورزش که در ورزشگاه حافظیه شیراز برگزار شد، شرکت کنندگان با مداحی غلامحسین پیروانی پیشکسوت فوتبال کشور، به عزاداری پرداختند.
پس از خواندن نماز، شرکت کنندگان، تابوت این پیشکسوت را به رسم وداع با ورزش در ورزشگاه حافظیه بر روی دست گرداندند و سپس پیکر او در آرامستان دارالرحمه شیراز برای همیشه آرام گرفت.
زنده‌یاد توانا در سال 1331 خورشیدی در شیراز متولد شد، از 16 سالگی به صورت حرفه‌ای ورزش ژیمناستیک را آغاز کرد و طی این دوران در رشته پرش خرک، چندین مقام کشوری را برای فارس به ارمغان آورد.
او پس از کنار گذاشتن ورزش قهرمانی باز هم در کنار این رشته فعالیت کرد و طی مدتی که مسئولیت هیئت ژیمناسیک فارس را داشت ورزشکاران زیادی را پرورش داد و چند سالی نیز نایب رئیس فدراسیون بود و به عضویت کمیته ژیمناستیک آسیا در آمد و همچنین چندین سال مسئولیت تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی ‌منطقه جنوب کشور را نیز برعهده داشت.
نادر توانا، دوشنبه نهم مهر 97 در پی سقوط از آسانسور در بیمارستان شهید رجایی شیراز بستری شد.
این پیشکسوت ورزش فارس که ریاست هیئت ژیمناستیک را برعهده داشت، پس از 2 روز بستری در بیمارستان، سرانجام در سن 66 سالگی جان به جان‌آفرین تسیلم کرد و جامعه ورزش فارس را به سوگ نشاند. از این زنده‌یاد 2 دختر به یادگار مانده است. گفتنی است در مراسم وداع با پیکر مرحوم نادر توانا رئیس فقید هیئت ژیمناستیک استان فارس، حیدر علی کامیاب مدیر کل ورزش و جوانان فارس، محسن سالاری معاون توسعه امور ورزش استان، سید اسلام موسوی معاون توسعه و پشتیبانی اداره کل، درویش‌زاده رئیس سابق فدراسیون ژیمناستیک کشور، اردشیر حین‌زاده رئیس اداره ورزش و جوانان شیراز، مدیران ستادی اداره کل ورزش و جوانان فارس، رؤسای هیئتهای ورزشی استان، برخی رؤسای ادارات ورزش و جوانان شهرستان‌ها و جمع کثیری از پیشکسوتان ورزش فارس حضور داشتند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی