[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

افت محسوس نمایندگان شیراز، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: نمایندگان شیراز در لیگ برتر فوتسال بانوان ایران که در هفته‌های نخست این فصل نتایج خوبی کسب کرده بودند، در بازی‌های اخیر خود نتایج جالبی کسب نکرده‌اند. در این میان، افت پارس‌آرا بسیار مشهودتر از رقیب همشهری است. پارس‌آرا که در پایان هفته پنجم رتبه سوم جدول را با کسب 10امتیاز در اختیار داشت، در بازی‌های اخیر خود فقط یک امتیاز کسب کرده که همین یک امتیاز هم در برابر پویندگان صنعت فجر شیراز رقم خورده!
در پایان هفته پنجم، پارس‌آرا از 5بازی صاحب سه پیروزی، یک شکست و یک تساوی شده بود و با 14گل زده و 15گل خورده، با 10امتیاز تیم سوم جدول بود. پویندگان صنعت فجر هم از همان تعداد بازی، صاحب دو پیروزی، یک تساوی و دو شکست شده بود و با 20گل زده و 14گل خورده و 7امتیاز در رتبه پنجم قرار داشت. اما از هفته ششم بود که پویندگان توانست از رقیب خود پیشی بگیرد.
در هفته ششم تیم پویندگان صنعت فجر با هدایت ستاره زارع موفق شد یک پیروزی ارزشمند را در ساری به دست بیاورد. آن‌ها با حساب 7 بر 6 استقلال ساری را در سالن سیدرسول حسینی آن شهر شکست دهند. شهین افلاکی سه بار، مریم چرخاوی دو بار و الهام عسگری و یلدا تاجیک هرکدام یک بار برای نماینده شیراز گل‌زنی کردند و در طرف مقابل، فریبا میرزاجانی و نسیم نوازنده، هرکدام دو بار و ستاره محمدی، ژینو رستمی و الناز عبدالهی هرکدام یک بار برای استقلال گل‌زنی کردند. بدین ترتیب پویندگان با 10امتیاز به رتبه چهارم صعود کرد. 
اما پارس‌آرا در همان روز در زمین خود دچار شکست بسیار سنگین شد. آن‌ها مقابل حریف کرمانی خود دو رقمی شدند! پارس‌آرا دو گل توسط پرستو کهن (بهترین گل‌زن خود) و بازیکن حریف به ثمر رساند، اما در طرف مقابل 10گل دریافت کرد! فاطمه ارژنگی سه گل، شادی بهرامی و نجمه کریمی‌نسب هرکدام دو گل و نرگس کریمی‌نسب، مهسا ایرانمنش و پریوش خلیلی هرکدام یک گل برای تیم کرمانی به ثمر رساندند تا پارس‌آرا با تفاضل گل منفی 9 و دو پله سقوط، در رتبه پنجم جدول قرار بگیرد.
در هفته هفتم، پارس‌آرا میهمان نامی نوی اصفهان بود. نامی نو همان تیمی است که تا هفته پنجم با نام سپیدرود تهران در مسابقات شرکت می‌کرد و صدرنشین بازی‌ها بود. نامی نو در این مسابقه یک شکست بسیار سنگین دیگر نصیب نماینده شیراز کرد. شاگردان نجمه برزگر در اصفهان با حساب 8 بر یک شکست خوردند! با این حال، آن‌ها سقوط در جدول را تجربه نکردند و در همان رتبه پنجم باقی ماندند. 
در دیگر دیدار این هفته، پویندگان هم در شیراز با حساب 4 بر 3 مغلوب ملی حفاری اهواز شدند. الهام عسگری دو گل و زهرا احمدی‌زاده یک گل برای شاگردان ستاره زارع به ثمر رساندند و در طرف مقابل سحر پاپی دو گل، فاطمه پاپی و الهام عنافچه یک گل برای نماینده اهواز زدند.
در هفته هشتم، دربی شیراز برگزار شد. در آن مسابقه که در سالن پهلوانان نصیری شیراز به انجام رسید، پارس‌آرا و پویندگان صنعت فجر به تساوی یک یک دست یافتند. نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسیده بود، اما در نیمه دوم بهاره رستم‌پور برای پارس‌آرا و مریم چرخاوی برای پویندگان گل‌زنی کردند. با این تساوی، پارس‌آرا با یک پله سقوط در رتبه ششم قرار گرفت و پویندگان همچنان در همان رتبه چهارم باقی ماند.
در هفته نهم پارس‌آرا استراحت داشت، اما پویندگان در زمین خود میزبان تیم مدعی نامی نوی اصفهان بود. دیداری که با حاشیه‌هایی همراه بود و مردود شدن گل دوم پویندگان، اعتراض شدید ستاره زارع را در پی داشت. این مسابقه با تساوی یک یک به پایان رسید و پویندگان با یک پله سقوط در رتبه پنجم جدول قرار گرفت. پارس‌آرا نیز با توجه به نتایج سایر دیدارها، یک پله دیگر سقوط کرد و در رتبه هفتم ایستاد. در حقیقت، تیم پارس‌آرا نسبت به هفته پنجم، با 4پله سقوط مواجه شده که این افت فاحش، کمی عجیب به نظر می رسد!
در مسابقه پویندگان و نامی نو، الهام عسگری تک‌گل تیم شیرازی را به ثمر رساند و سارا شیربیگی زننده گل اصفهانی‌ها بود.  در این دیدار تیم نامی نو در نیمه اول با یک گل و با برتری به رختکن رفت. در دقایق ابتدایی نیمه دوم شیرازی‌ها گل مساوی را زدند، اما پس از این بود که یک اتفاق ویژه در بازی رخ داد. تیم پویندگان دقایقی بعد گل دوم را به ثمر رساند که داور نتوانست قضاوت درستی روی صحنه داشته باشد و بازی به حاشیه کشیده شد. ستاره زارع سرمربی تیم پویندگان در این‌باره گفت: سرداور روی خطای بازیکن نامی نو یک ضربه مستقیم برای تیم ما گرفت که بازیکن ما توپ را به گل تبدیل کرد؛ اما دروازه‌بان حریف، پرچم کمک‌داور را به نشانه ضربه غیرمستقیم دیده بود و به همین خاطر معتقد بودند توپ نمی‌توانست مستقیم به گل تبدیل شود و جاخالی داد.
وی گفت: داور و ناظر پس از این صحنه درخواست دیدن فیلم بازی را دادند و با فدراسیون و چند نفر دیگر تماس گرفتند که این کار اصلاً در هیچ کجای دنیا انجام نمی‌شود. ناظر حق دخالت در داوری را ندارد، اما گل ما را پس از بیست دقیقه توقف در بازی نپذیرفتند!
زارع با بیان اینکه به هیچ وجه از نتیجه راضی نیست، افزود: تیم نامی نو متشکل از بازیکنان و مربیان ملی است و بسیاری از افراد بعد از بازی برای کسب تساوی در این دیدار به ما تبریک گفتند، اما حق ما پیروزی بود و برد را از ما گرفتند.
سرمربی تیم پویندگان بیان کرد: این تصمیم و توقف زیاد روند بازی را به نفع حریف تغییر داد، به نظرم باید برای این تساوی به ما تسلیت گفت‌.
زارع گفت: جالب این است که پس از دیدن فیلم و این همه تماس و مشاوره، داوران باز هم آن صحنه را خطایی که جریمه‌اش ضربه مستقیم است دانستند و ما با ضربه مستقیم بازی را ادامه دادیم.
شهناز یاری سرمربی تیم اصفهانی هم درباره حاشیه‌های این دیدار گفت: این بازی از همان اول جنجالی بود. اول بازی کسی خبر نداشت که آمبولانس نیامده؛ به همین دلیل وقتی شرایط برای بازی مهیا شد، بازی را متوقف کردند و ۲۵دقیقه طول کشید تا آمبولانس بیاید.
وی افزود: در کل جریان بازی، دروازه‌بان حریف خودش را زمین می‌انداخت و این اتفاق هر چند دقیقه یک بار تکرار می‌شد. آن‌ها بازی را نگه می‌داشتند و فکر می‌کنم نفس نداشتند. چون اگر بازیکن آسیب‌ دیده بود، مربی می‌توانست او را تعویض کند اما حتی وقتی باد هم به دروازه‌بان فجر شیراز می‌خورد، او وقت بازی را می‌گرفت.
سرمربی نامی‌نو در ادامه صحبت‌هایش با اشاره به اشتباهات داوری در بازی امروز، خاطرنشان کرد: برای حریف ضربه غیرمستقیم گرفته شد که بازیکن فجر ضربه را مستقیم زد. گلر ما هم چون فکر می‌کرد باید خودش بازی را شروع کند جاخالی داد و توپ وارد دروازه ما شد. داوران بازی ناهماهنگی زیادی در این خصوص داشتند. بعد از مدتی تصمیم به تکرار ضربه گرفتند، اما شیرازی‌ها قهر کردند. فکر می‌کنم برای این بازی یک ساعت وقت تلف شد و بازی ما ساعت ۱۴ به پایان رسید. جریان بازی به گونه‌ای بود که نتوانستیم بازی خودمان را انجام دهیم.
یاری افزود: ۱۱دقیقه پایانی بازیکنان ما سرد شده بودند و ترس من از این بود به خاطر سرد شدن مصدوم شوند. ما بر بازی سوار بودیم و حملات زیادی داشتیم. مساوی حق ما نبود. ۷ضربه ما به تیر دروازه حریف خورد اما امروز روز ما نبود.
وی در پاسخ به این سوال که با توجه به برد حفاری در بازی امروز، اختلاف شما در صدر جدول زیاد شده، عنوان کرد: ما ۵امتیاز را از دست داده‌ایم. اما هنوز فرصت هست؛ نیم‌فصل دوم و مرحله پلی‌آف را داریم که می‌توانیم امتیازات از دست رفته را جبران کنیم.
در جدول رده‌بندی مسابقات لیگ برتر فوتسال بانوان، تیم شرکت ملی حفاری ایران از اهواز با کسب هر 24امتیاز از 8دیدار خود صدرنشین بلامنازع این رقابت‌هاست. نامی نوی اصفهان با کسب 22امتیاز از 9بازی در رتبه دوم قرار دارد و دختران کویر مس کرمان با 14امتیاز سوم است. پالایش نفت آبادان با 14امتیاز چهارم است و پویندگان صنعت فجر با 12امتیاز در جایگاه ششم ایستاده است.
در نیمه پایین جدول هم تیم‌های شهرداری رشت، پارس‌آرای شیراز، مس رفسنجان، استقلال ساری، هیئت فوتبال خراسان رضوی و دریژنوی فرخ شهر در رتبه ششم تا یازدهم قرار گرفته اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی