[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

فیلم سینمایی «شب قمر در عقرب» در شیراز کلید خورد ، روزنامه شیراز نوین

تولید فیلم سینمایی «شب قمر در عقرب» با نخستین پلان خود که ادای فریضه نماز و راز و نیاز با خدا را به تصویر کشید، در حضور فرماندار شیراز آغاز شد.
در مراسم آغاز ساخت این فیلم که در روستای بردج برگزار شد، فرماندار شهرستان شیراز با قدردانی از تهیه‌کننده، کارگردان و بازیگر خانم این فیلم مهشید جوادی که این فیلم را با به تصویر کشیدن اقامه نماز آغاز کردند، اظهار داشت: این موضوع نشان دهنده فرهنگ‌سازی ارزش‌ها و اهمیت پرداختن به کارهای ارزشی فرهنگی و مذهبی است. حیدر عالیشوندی بیان کرد: بدون شک اگر بخواهیم در رسانه‌ها از جمله تلویزیون و سینما تأثیرگذاری در مردم ایجاد کنیم یکی از شیوه‌های تأثیرگذار هنرمندان هستند که می‌توانند این مهم را انجام داده و در فرهنگ‌سازی جامعه تأثیرگذار باشند.
عالیشوندی افزود: کار بسیار خوبی است که تهیه‌کننده «شب قمر در عقرب»  از استان فارس است و توانسته تعدادی بازیگران طراز اول کشور را دعوت کرده و در کنار بازیگران جوان شیراز و فارس به تولید فیلم بپردازند. وی گفت: در کنار سایر مسئولان شهر آماده حمایت از این برنامه‌ تا پایان روز ضبط آن هستیم و از مسئولان فرهنگی نیز درخواست حمایت و همراهی را داریم.
عضو شورای شهر شیراز نیز با قدردانی از آقایان مقدم‌نیا و جاوید به عنوان تهیه‌کننده و کارگردان فیلم «شب قمر در عقرب»  اظهار داشت: تولید فیلم یکی از کارهای سخت در امورهنری به شمار می‌رود و اینکه مشاهده کردیم نخستین پلان این فیلم  با نماز آغاز شد را به فال نیک می‌گیریم و این نشان از بها دادن به اهمیت نماز است و باید مورد قدردانی قرار گیرد. سیروس پاک‌فطرت بیان کرد: اگر چه هنوز کم لطفی‌هایی در شیراز و فارس است، اما امیدواریم بیش از پیش شاهد حمایت مسئولان از هنرمندان باشیم. وی از مردم، دهیار و شورای اسلامی ‌روستای بردج نیز در میزبانی از گروه فیلم‌سازی «شب قمر در عقرب» که هفت روز در این روستا مشغول تصویربرداری هستند قدردانی کرد و افزود: ساخت این فیلم در روستای بردج به واسطه حضور دوستان هنرمند بدون شک آثار مفیدی به دنبال دارد و این کار باید بیش از پیش رسانه‌ای و معرفی شود. عضو شورای شهر شیراز همچنین از متولیان حوزه فیلم‌سازی از جمله اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌فارس برای پیگیری و بررسی مطالبات هنرمندان در شورای شهر دعوت کرد و افزود: معتقدیم باید مدیران طوری برنامه‌ریزی کنند که هنرمندان حفظ شده و به تهران و یا استان‌های دیگر مهاجرت نکنند.
تهیه کننده فلیم «شب قمر در عقرب»  نیز با قدردانی از حضور فرماندار و سایر مسئولان محلی شهر شیراز در مراسم آغاز ساخت این فیلم اظهار داشت: «شب قمر در عقرب»   در قالب فیلم سینمایی هنر و تجربه با موضوع اجتماعی در حال تولید است.
یعقوب مقدم‌نیا افزود: بازیگران مطرح این فیلم مهشید جوادی، مهری آل‌آقا و امیرغفارمنش هستند که در کنار آنان نیز سایر هنرمندان شیرازی از جمله سعیدمؤمنی بیگدلی، سها همایی، غزاله وثوقی، سمیرا اعتمادی، آزاده باقری، زیبا مهرعلیزاده، آرش حسن‌زاده، اشکان هورسان، سیده مهدیه موسوی و سیدکمال علوی به ایفای نقش می‌پردازند. مقدم‌نیا با بیان اینکه کارگردان و نویسنده «شب قمر در عقرب»  محمد جاوید است، گفت: در این پروژه فلیم‌سازی افرادی از جمله زیبا مهرعلیزاده به عنوان جانشین تهیه کننده، پرهام کاویانی مدیرتولید، نازنین هنرخواه مدیربرنامه‌ریزی، مهرداد اسکندری‌زاده طراح گریم، سمیه همایون طراح صحنه و لباس، شاهین عراقی رضا قشلاقی تصویربردار، ماهان جعفرزاده صدابردار، آیلارتقوی منشی صحنه، مهدی کرمی‌مسئول هماهنگی، محمداسکندری‌زاده مدیرتدارکات، نرگس قاسمی ‌عکاس و علی شاهسون به عنوان مدیرروابط عمومی ‌همکاری می‌کنند. این تهیه کننده با اشاره به اینکه فیلم بعدی او به صورت اکران در پرده سینماهای کل کشور تولید می‌شود، بیان کرد: امیدواریم در این راه مسئولان ما را تنها نگذارند و با حمایت خود شاهد ساخت برنامه‌های مناسب باشیم.
مهشید جوادی از بازیگران جوان و مطرح کشوری که در سریال آنام نیز به خوبی نقش‌آفرینی کرد نیز اظهار داشت: در «شب قمر در عقرب»  نقش مرضیه را ایفا می‌کنم و در این نقش به نوعی خودم را مهک می‌زنم و از اینکه با پلان نماز فیلم را آغاز کردم نیز برایم جای بسی افتخار است که یکی از رکن‌های اساسی مقدسات دینی را به تصویر کشیدم.
وی بیان کرد: قبل از اینکه بازی در «شب قمر در عقرب»   را آغاز کنم فیلم سینمایی چارلی که در تهران تولید شد بازی کرده‌ام و با فیلم‌هایی که به من پیشنهاد شده دنبال کارهای متفاوت هستیم. جوادی در مورد فیلم آنام نیز گفت: این فیلم یکی از تجربه‌های خوب من بود و با آن معرفی شدم، نقش یک دختر ترک را در آن فیلم داشتم و برایم جای افتخار بود که نقشی را بازی کنم که از ریشه خودم است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی