[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

توسعه فضای سبز با طرح‌های آبخیزداری، روزنامه شیراز نوین

غرفه سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز در نمایشگاه بین‌المللی گل و گیاه شیراز برپا شد. به گزارش روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری، در بازدید مشاور وزیر جهاد از غرفه سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز در نمایشگاه بین‌المللی گل و گیاه شیراز، مطرح شد: اقدام شهرداری شیراز در حفظ زیست بوم 13هزار هکتار ارتفاعات مشرف به شهر قابل توجه و کم نظیر است. 
در این بازدید که غلامی معاون اجرایی شهرداری شیراز و مظفری رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری حضور داشتند، بر اهمیت ترویج فرهنگ گیاه‌پروری و فضای سبز، جلب مشارکت‌‌های مردمی در افزایش سرانه فضای سبز و حفظ و حراست از فضای سبز، ترغیب بازدیدکنندگان به نگهداری و پرورش گل و گیاه، آشنایی هرچه بیشتر علاقه‌مندان به گونه‌های متنوع گیاهی، حمایت از تولیدکنندگان داخلی و ایجاد رقابت سالم بین شرکت‌کنندگان جهت ارتقای کمی و کیفی تولید از اهداف برگزاری این نمایشگاه تأکید شد. 
روح اله مظفری رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری با اشاره به طرح‌های مطالعاتی و پژوهشی شهرداری شیراز که در این نمایشگاه عرضه شده، گفت: طرح تعاون و طرح برکات دو موضوع از پروژه‌های بزرگ شهرداری شیراز می‌باشد که در راستای مشارکت مردم جهت حفظ و نگهداری از فضای سبز شهری و اجرای طرح‌های آبخیزداری در ارتفاعات پیرامونی اجرایی شده اند. وی افزود: این پروژه شامل طرح‌های پادگان سبز، مساجد سبز، محلات سبز، مدارس سبز و بقاع متبرکه سبز و اولین پارک آبخیز شهری می‌باشد.
روح اله مظفری در پایان از علاقه‌مندان و فعالان و دوستداران محیط‌زیست درخواست کرد که برای ایجاد فصلی جدید در راستای حفظ و نگهداری فضای سبز شهرمان شیراز، شهرداری را از یاری‌شان بهره‌مند نمایند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی