[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

۶۰ پژوهشگر تجلیل می‌شوند ، روزنامه شیراز نوین

مدیر اجرایی ستاد هفته پژوهش و فناوری در استان فارس گفت: به مناسبت هفته پژوهش و فناوری حدود ۶۰ نفر از پژوهشگران و فناوران برتر استان از دانشگاه‌ها و مراکز علمی، سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های دانش‌بنیان تجلیل خواهند شد.
دکتر سید آیت‌اله رزمجو روز جمعه در گفت‌وگو با ایرنا اظهار کرد: نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری استان فارس ساعت ۱۰ صبح روز دوشنبه ۲۱ آذرماه با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس، رؤسای دانشگاه‌ها، مدیران دستگاه‌های اجرایی و دیگر مسئولان استانی افتتاح می‌شود.
مدیر اجرایی ستاد هفته پژوهش و فناوری در استان فارس ادامه داد: مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان روز چهارشنبه ۲۳ آذرماه در محل نمایشگاه با حضور استاندار فارس برگزار می‌شود و در این مراسم حدود ۶۰ نفر از پژوهشگران و فناوران برتر استان از دانشگاه‌ها و مراکز علمی، سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های دانش‌بنیان تجلیل خواهند شد.
رزمجو با بیان اینکه شعار هفته پژوهش امسال با توجه به شعار سال «پژوهش و فناوری، پیشران تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» انتخاب شده است، گفت: نمایشگاه در روز یکشنبه ۲۰ آذرماه مختص بازدید دانشگاه‌ها و سازمان‌هاست و عموم مردم می‌توانند از روز دوشنبه ۲۱ آذرماه تا چهارشنبه ۲۳ آذرماه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۶ از این نمایشگاه بازدید کنند.
استاد دانشگاه شیراز هدف از برگزاری این نمایشگاه‌ را معرفی جدیدترین دستاوردهای پژوهش و فناوری به عموم مردم و جذب سرمایه‌گذاران دانست و گفت: از دیگر اهداف ما آشنایی دانش‌آموزان با فن‌بازار و تجاری‌سازی دانش است تا از این طریق افراد را از سنین پایین با فعالیت در حوزه پژوهش و فناوری آشنا کنیم. بر همین اساس امسال سعی کردیم حضور دانش‌آموزان در نمایشگاه پژوهش و فناوری پررنگ‌تر باشد و امکان بازدید دانش‌آموزان از نمایشگاه‌ را نیز فراهم کرده‌ایم. رزمجو عنوان کرد: در این نمایشگاه که در مجتمع فرهنگی رفاهی دانشگاه شیراز واقع در خیابان ساحلی غربی برگزار می‌شود، میزی در نظر گرفته‌ایم تا پژوهشگران و فناوران بتوانند با مسئولان در سازمان‌های مختلفی که با کار و نوع فعالیت آنها در ارتباط هستند، تعامل و ارتباط برقرار کنند.
مدیر اجرایی ستاد هفته پژوهش و فناوری به بیان عناوین روزهای هفته پژوهش و فناوری در سال ۱۴۰۱ پرداخت و گفت: روز اول با عنوان «جهاد تبیین و دستاوردهای علمی و فناوری»، روز دوم با نام «مدرسه و آینده‌سازان خلاق»، روز سوم «علوم انسانی و علوم پایه- ارکان اقتصاد دانش‌بنیان»، روز چهارم با عنوان «دانشگاه، مبدأ تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین»، روز پنجم با نام «پژوهش و فناوری، بنیان مرجعیت و دیپلماسی علمی»، روز ششم تحت عنوان «دانشمندان و سرآمدان علم؛ پیشران پژوهش و فناوری» و روز هفتم با عنوان «پژوهش و فناوری، حوزه و دانشگاه» نام‌گذاری شده‌ است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی