[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در شیراز ، روزنامه شیراز نوین

رئیس مرکز بهداشت شهدای انقلاب، از طرح ضربت شبانه و بازدید از یکصد مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی در منطقه قلات شیراز خبر داد.
به گزارش روابط عمومی‌ دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «حمیدرضا قاسم‌پور» گفت: در راستای اجرای قانون اصلاح ماده ۱۳ مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی و نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی طرح ضربت بازدید شبانه از منطقه قلات با حضور کارشناسان بهداشت محیط انجام شد.
رئیس مرکز بهداشت شهدای انقلاب افزود: با توجه به اینکه در این منطقه فعالیت اکثر واحدهای صنفی و رستوران‌ها در ساعات شب است، وضعیت مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، بهداشت فردی،‌ لوازم و تجهیزات، ساختمان و بهداشت مواد غذایی، در قالب هشت گروه دو نفره از بازرسان سلامت محیط مورد بررسی قرار گرفت.
مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهدای انقلاب نیز گفت: واحد بهداشت محیط این مرکز، برای ارتقای هرچه بیشتر وضعیت مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و حفظ سلامت عمومی ‌شهروندان، علاوه‌بر انجام بازدیدهای مستمر، در ‌طی چند ماه گذشته چندین طرح ضربت در مناطق مختلف شهر به ویژه در ساعات شب به اجرا گذاشته است.
مهندس «محمدحسین کیانفر» ادامه داد: در طرح بازدید از منطقه قلات، حدود یکصد مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی مورد بازدید قرار گرفت و آموزش‌های لازم برای رفع نواقص بهداشتی ارائه شد.
او با اشاره به اینکه در این طرح، ۴۲ واحد صنفی اخطار غیر بحرانی گرفتند، اضافه کرد: در این میان چهار مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی در وضعیت بحرانی قرار داشتند که با اخطار ۴۸ ساعته توقف فعالیت، اقدامات لازم برای رفع نواقص صادر شد.
مهندس «کیانفر» با بیان اینکه تمامی ‌بازدید‌ها با استفاده از دستگاه‌های سنجش پرتابل صورت گرفته، افزود: در این طرح ۳۷مورد سنجش دما، ‌کیفیت روغن و ‌بار میکروبی سطوح انجام و به مواردی که مغایر با استاندارد‌های لازم بود اخطار داده شد.
مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهدای انقلاب یادآور شد: در راستای کنترل مواد غذایی و مواد اولیه مصرفی، در این طرح بیش از ۱۷۰ کیلوگرم مواد غذایی فاسد و غیر قابل مصرف، با تنظیم صورت‌جلسه ضبط و معدوم شد.
او همچنین از شهروندان خواست در صورت مشاهده هر‌گونه تخلف بهداشتی، مراتب را برای پیگیری به سامانه ۱۹۰ اعلام کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی