[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

بخش خصوصی گلایه دارد ، روزنامه شیراز نوین

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امور تصدیگری و ظرفیت‌ها باید به شورای برنامه‌ریزی استان‌ها واگذار شود، گفت: متأسفانه در حال حاضر ظرفیت‌های بخش خصوصی در کشور خفه شده، معترض هستند و می‌گویند به پیمانکاران دست دوم تبدیل شده‌اند.
به گزارش دریافتی ایرنا، محمدباقر قالیباف شامگاه پنجشنبه در دیدار استاندار و جمعی از مدیران استان فارس، با تأکید بر اینکه در برنامه هفتم توسعه باید در دو سطح ملی و استانی برنامه‌ریزی کنیم، افزود: در سطح ملی فقط باید موضوعات ملی پیگیری شود و موضوعات محلی را با همه اختیارات در برنامه هفتم به استان‌ها واگذار کنیم؛ البته در این تصمیم بیش از ۲۵ سال تأخیر داریم.
وی در بخش دیگری از جلسه، خطاب به استاندار فارس تصریح کرد: به خاطر دارید که سال گذشته اعلام کردید که اعتبار تبصره ۱۸ (بودجه ایجاد اشتغال) گره از مشکلات استان باز کرد، اما امسال بنا به مسائلی، اعتبار تبصره ۱۸ قانون بودجه به چرخه ای رفت که با وجود گذشت ۹ ماه از سال هنوز یک ریال از آن پرداخت نشده و عملکرد آن صفر است.
رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه در برنامه هفتم توسعه باید بحث مربوط به موضوعات استانی و امور تصدیگری در استان‌ها به شورای برنامه ریزی استان‌ها واگذار شود، تأکید کرد: در سطح ملی فقط باید برای مسائل ملی و کلان کشور تصمیم‌گیری و گره‌گشایی شود. قالیباف با اشاره به استفاده نکردن از ظرفیت بخش خصوصی در پروژه‌های بزرگ کشور، به یک نمونه در استان فارس اشاره کرد و گفت: به عنوان مثال چرا باید اتوبان اصفهان- شیراز را با درآمدهای عمومی کشور بسازیم و از ظرفیت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی استفاده نکنیم؟ اگر همین اتوبان اصفهان- شیراز توسط بخش خصوصی اجرا می‌شد، در بدترین شرایط طی ۱۵ سال بخش خصوصی سود خود را برداشت می‌کرد و یک‌ اتوبان برای تسهیل آمد و شد در اختیار مردم قرار می‌گرفت.
وی افزود: در حال حاضر ظرفیت‌های بخش خصوصی در کشور خفه شده و آنها معترض هستند و می‌گویند به پیمانکاران دست دوم تبدیل شده اند؛ در حالی که یکی از افتخارات ما، توان کشور در ارائه خدمات فنی است و می‌توانیم با استفاده از آن نه تنها نیازهای داخل کشور را برطرف کنیم، بلکه حتی کشورهای منطقه را تحت تأثیر قرار دهیم.
محمدهادی ایمانیه استاندار فارس در این نشست با اشاره به اینکه مردم استان فارس انتظار دارند عقب‌ماندگی‌های این استان در قانون بودجه تا حدودی جبران شود، به بیان برخی مشکلات این استان در حوزه‌های مختلف پرداخت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی