[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۹
  • دوره جدید

پالایش بنزین در فراشبند، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم شهرستان‌های فراشبند، فیروزآباد و قیر و کارزین در مجلس شورای اسلامی‌ گفت: مقدمات ساخت و راه‌اندازی پالایشگاه بنزین در محدوده پالایشگاه گاز آغار و دالان فراشبند در حال انجام است.
به گزارش ایرنا کوروش کرمپور، یکشنبه در نشستی با شماری از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در محل پالایشگاه گاز آغار و دالان فراشبند افزود: امیدواریم با جذب سرمایه‌گذار به زودی شاهد عملیات ساخت این پالایشگاه باشیم. 
وی بیان داشت: اگر روزی باید تفنگ دست می‌گرفتیم و در جبهه‌های جنگ تحمیلی از سرزمینمان محافظت می‌کردیم امروز باید با جذب سرمایه‌های خارجی در کشور و جذب سرمایه‌های ملی در شهرستان از کشورمان پاسداری کنیم.
کرمپور، تولید بنزین را یکی از عوامل خودکفایی کشور دانست و گفت: هم اینک تولید بنزین در کشور از 55 میلیون لیتر به 97 میلیون لیتر رسیده است و همین امر سبب شده که در تحریم‌های آمریکا حرفی از بنزین مطرح نشود.
وی، این میزان تولید بنزین را کافی ندانست و بیان کرد: با افزایش تقاضای مردم باید تولیداتمان را نیز افزایش دهیم.
فرماندار شهرستان فراشبند هم در این نشست اظهار داشت: همه مسئولان این شهرستان در تکریم و جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی اتفاق نظر دارند و بر این باوریم که تمام امور مربوط به سرمایه‌گذاری در این منطقه اعم از استعلام و مراحل اخذ تأییدیه باید در کمتر از 48 ساعت انجام شود. 
صادق فروغی، با اشاره به وجود خطوط لوله انتقال میعانات گازی از پالایشگاه گاز آغار و دالان فراشبند به مرکز استان و نیروگاه فجر جم در استان بوشهر، اظهار داشت: شرایطی برای سرمایه‌گذاری در این شهرستان فراهم است که آن را در این زمینه از سایر مناطق متمایز کرده است و این موضوع دغدغه‌های انتقال محصول نهایی و یا تأمین مواد اولیه را از بین می‌برد.
وی افزود: پالایشگاه گاز شهرستان فراشبند از قابلیت تولید روزانه بیش از 45 میلیون مترمکعب گاز و 10هزار بشکه میعانات گازی برخوردار است و انتظار می‌رود در سال‌های آتی بتوانیم صنایع پایین دستی آن را نیز در این شهرستان ایجاد کنیم تا به تبع آن فرصت‌های شغلی در این منطقه گسترش یابد.
یکی از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی نیز در این نشست با بیان مطالبی در مورد مطالعات و تجارب خود در زمینه نفت و گاز گفت: 30 سال است در این حوزه فعالیت دارم و در این زمینه تجربه کافی کسب کرده‌ام و از نظر اجرایی و فنی آمادگی کامل دارم. شهرستان فراشبند در فاصله 164کیلومتری جنوب غرب شیراز قرار دارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی