[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

ساخت پارک انرژی‌های نو در منطقه برف‌فروشان، روزنامه شیراز نوین

شصت وچهارمین کمیسیون عمران، ترافیک و حمل و نقل شورای اسلامی ‌شهر شیراز به بررسی آخرین وضعیت پارک انرژی‌های نو پرداخت. به گزارش روابط عمومی ‌و امور بین‌الملل شورای اسلامی ‌شهر شیراز، دکتر «نواب قائدی» رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی ‌شهر شیراز گفت: در سال ۹۱ تفاهم نامه‌ای بین شهرداری، سازمان بهره‌وری انرژی ایران (سانا) و دانشگاه شیراز منعقد شده و در آن دانشگاه متعهد به انجام مطالعات و شهرداری موظف به تأمین مکانی برای پارک انرژی‌های نو شده‌اند؛ همچنین تهیه و نصب تجهیزات و هزینه اجرای پارک به سابا محول شده است.  وی از اختصاص زمینی در بزرگراه حسینی الهاشمی ‌در منطقه برف فروشان برای احداث پارک توسط شهرداری خبر داد و افزود: با توجه به رویکرد استفاده از انرژی‌های نو و تأثیر این پارک در فرهنگسازی و آموزش مفاهیم برای دانشجویان و دانش آموزان تلاش داریم این اقدام با سرعت بیشتری اجرایی شود. 
سخنگوی شورا با اشاره به تشکیل کمیته‌های عمران، حمل و نقل و ترافیک و انرژی و تأسیسات ذیل کمیسیون افزود: پس از ارائه گزارش آخرین وضعیت پارک، این موضوع در کمیته انرژی و تأسیسات کمیسیون ارجاع خواهد شد تا پس از بررسی کارشناسی نسبت به آن،  تصمیم مقتضی اتخاذ گردد.  قائدی با توجه به مطالعات اولیه انجام شده توسط دانشگاه و آماده بودن زیرساخت‌ها توسط شهرداری خواستار تکمیل مطالعات و اجرای فاز اول پارک انرژی نو شد. رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی ‌شهر شیراز گفت: بررسی پیشرفت فیزیکی، ریالی و تملکی پروژه تقاطع غیر همسطح مهدیه، امیر کبیر در دستور کار کمیسیون قرار گرفت.
قائدی ادامه داد: این تقاطع در سال ۹۶کلنگ زنی شد که با تغییر مسیر تردد ماشین‌های سنگین از پشت کارخانه سیمان و هدایت به کمربندی نقش مهمی ‌در کاهش تردد ماشین‌های سنگین از ورودی جنوب غرب شیراز دارد.
وی از تزریق اعتبار لازم به پروژه به منظور اجرای آن خبر داد و گفت: در راستای رفع مشکلات ترافیکی در این مسیر اجرای این پروژه اهمیت دارد و باید به آن توجه ویژه شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی